Lasīšanai: 1 minūte

Ministrs var iecelt parlamentāro sekretāru

J
jautā:
07. oktobrī, 2016
Kitija

Vai ministram var būt vienlaicīgi divi parlamentārie sekretāri?

A
atbild:
10. oktobrī, 2016
Edīte Brikmane
LV portāls

Ministru kabineta iekārtas likuma 24. panta pirmā daļa paredz Ministru kabineta (MK) locekļa tiesības uz savu pilnvaru laiku iecelt parlamentāro sekretāru no Saeimas deputātu vai attiecīgā MK locekļa biroja amatpersonu vidus.

Parlamentārais sekretārs atbilstoši attiecīgā ministra kompetencei uztur saikni ar Saeimu un tās komisijām, pārstāv ministru likumdošanas procesā Saeimā, piedalās likumprojektu sagatavošanā un izskatīšanā, kā arī veic citus ministra dotos uzdevumus un pilda normatīvajos aktos noteiktos pienākumus. Likums neparedz iespēju iecelt vairākus parlamentāros sekretārus vienam MK loceklim.