Tarificētas kontaktstundas skolā

J
jautā:
07. oktobrī, 2016
Александр

Labdien. Strādāju skolā, skolotājs. Tarificētas 28 kontaktstundas ar visu klasi, 1,5 stundas gatavošanās, 0,5 stundas konsultācijas, 0 stundas burtnīcu labošana, 0 stundas klases audzināšana, 0 stundas fakultatīvi, 0 stundas metodiskais un projektu darbs skolā un cita ar skolas attīstību saistīta darbība. Kopā tarificētas 30 stundas. Vai es drīkstu nepiedalīties informatīvajās sapulcēs katru nedēļu 30 min., metodiskajās sapulcēs 1x mēnesī 40-60 min., projektu grupas sapulcēs 2x mēnesī 40-120 min., gatavošanās svētkiem u.c. pasākumiem - 4 stundas un vairāk u.tml., ja tas notiek ārpus mana darba laika? Vai drīkstu lūgt direktori e-klasē skolotājiem pieejamā vietā regulāri ievietot tēzes vai pārskatu par sapulcē izskatītajiem jautājumiem un pieņemtajiem lēmumiem? Solīja par darbu maksāt, šodien 0. Paldies.

A
atbild:
13. oktobrī, 2016
Laura Studente
LV portālam
Izglītības un zinātnes ministrija
Inta Bērziņa, Komunikācijas un dokumentu pārvaldības nodaļas konsultante

Diemžēl nezinot, par kuru skolu ir runa, nav iespējams sniegt precīzu atbildi uz šo jautājumu. Kā LV portālam paskaidroja Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāve Inta Bērziņa, šajā gadījumā, iespējams, Jums ir paaugstināta algas likme vai tarificēta piemaksa par papilddarbu, kas problēmas izklāstā nav atspoguļots. Tāpēc Jums ar jautājumu jāvēršas Izglītības un zinātnes ministrijā, nosaucot konkrētu skolu, kur savukārt ministrijas darbinieks varēs ielūkoties Valsts izglītības informācijas sistēmā, apskatīt tarifikācijas un citu informāciju, lai sniegtu atbildi pēc būtības.

Taču jebkuru jautājumu par atalgojumu ieteicams sākumā risināt ar skolas vadību.