Lasīšanai: 1 minūte

Bāriņtiesa izvērtē, vai darījums atbildīs bērna interesēm

J
jautā:
26. septembrī, 2016
Zane

Grasāmies iegādāties māju, šobrīd interesē gan kredīts, gan izpirkuma līgums, bet vai ir iespējams, ka kā īpašnieks pēc izpirkšanas vai, slēdzot kredītu, kā mājas īpašnieks ir mana nepilngadīgā meita? Minot piemēram, ka līdz meitas pilngadībai viņa intereses un saistības kārtoju es?

A
atbild:
11. oktobrī, 2016
Latvijas Notariāts
Latvijas Zvērinātu notāru padome

Civillikums neliedz nepilngadīgajam iegādāties nekustamo īpašumu. Vienlaikus šāda darījuma noslēgšanai ir nepieciešama bāriņtiesas atļauja. Bāriņtiesa izvērtē, vai plānotais darījums atbilst bērna interesēm. Ja tiek plānots ņemt kredītu, tad būs nepieciešams arī bankas viedoklis.