Skolas direktors rīkojies pretlikumīgi

J
jautā:
14. septembrī, 2016
Igors Āboliņš

Interešu izglītības pedagogam skolas direktors samazināja stundu skaitu no 16 līdz 8 stundām nedēļā un atdeva viņas citam, jaunpieņemtajam pedagogam. Teātra studija ir labāko skaitā valsts līmenī, kam ir pierādījums - piedalīšanās valsts līmeņa galvenajos teātra festivālos. Bez tā pedagogam patstāvīgi uzdod kā pienākumu gatavot 1. septembra un citus skolas pasākumus. Informācija par izmaiņām un līdz ar to algas samazinājumu tika pasniegta mutiski un bez iepriekšēja rakstiska brīdinājuma. Nekādas izmaiņas Darba līgumā arī nav veiktas. Cik likumīga ir direktora rīcība un kā darbinieks var aizstāvēt savas tiesības izdzīvot?

A
atbild:
27. septembrī, 2016

Skolas direktors ir rīkojies nelikumīgi, jo vienpusēji  ir samazinājis skolotāja darba slodzi, to atdodot citam, jaunpieņemtam skolotājam, kas ir nepieļaujami. Darba likums nosaka, ka grozījumi darba līgumā tiek veikti, pusēm par to savstarpēji vienojoties. Pēc palīdzības var vērsties pie izglītības iestādes arodbiedrības organizācijas vai rakstot iesniegumu Valsts darba inspekcijai.