Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Reģistri

Par bērna piedzimšanu ārzemēs jāziņo

J
jautā:
05. septembrī, 2016
Visvaldis

Labdien! Kādā veidā Latvijā ir jāreģistrē ārzemēs dzimis bērns, kurš arī paliek dzimšanas valstī, ja šis bērns ir saņēmis ārvalsts (kas ir Eiropas Savienības valsts) dzimšanas apliecību, pilsonību un personas kodu? Kādā veidā tas jādara zināms Latvijas institūcijām, lai bērns tiktu ierakstīts manā Latvijas Iedzīvotāju reģistra informācijā?

A
atbild:
09. septembrī, 2016
Laura Studente
LV portālam

Par bērnu dzimšanu ārvalstīs Jūs varat paziņot PMLP teritoriālajās nodaļās vai arī, tā kā dzīvojat ārzemēs, – kādā no Latvijas diplomātiskajām vai konsulārajām pārstāvniecībām ārvalstīs.

Paziņojot par ārvalsts institūcijas reģistrētajām izmaiņām, līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments un dokuments, kas apliecina ārvalsts institūcijās reģistrēto faktu. Ārvalstīs izdotiem dokumentiem jābūt legalizētiem un tulkotiem valsts valodā atbilstoši Dokumentu legalizācijas likumam un Valsts valodas likumam.