Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Testamentārai mantošanai ir prioritāte pret likumiko

J
jautā:
28. augustā, 2016
Ināra

Sveicināti, šoreiz par mantojuma tiesībām jautājums - ja ir nomiris 2. šķiras radinieks, cik nopratu, jeb manas mātes brālis - mans krusttēvs, bet mantinieks ir izteicis vēlmi atstāt savu mantu savam kopējam,vai man ir iespējams kā mantiniecei mantot kaut ko vai arī ir jāapstrīd šis jautājums tiesas ceļā? Paldies.

A
atbild:
20. septembrī, 2016
Latvijas Notariāts
Latvijas Zvērinātu notāru padome

Testamentārajai mantošanai ir prioritāte pret likumisko, tādēļ gadījumos, kad visa manta novēlēta testamentā, likumiskie mantinieki mantojumu nesaņem. Otrās šķiras mantiniekiem nav arī tiesību izprasīt neatņemamo daļu (neatņemamās daļas tiesīgie ir laulātais un pirmās šķiras mantinieki).

Ja uzskatāt, ka testaments neatspoguļo testatora patieso gribu, tas ir apstrīdams tiesā.