E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 10192
Lasīšanai: 2 minūtes
1
1

Atvaļinājumu piešķir, pusēm vienojoties

J
jautā:
23. augustā, 2016
Jānis

Labdien! Darbavietā tika saskaņots un apstiprināts ikgadējais atvaļinājums (jau pirms pāris mēnešiem), bet nu ir sanācis, ka tiek iesniegts atlūgums un jānostrādā mēnesis. Atvaļinājums iekrīt šī atstrādājamā mēneša ietvaros. Darba devējs var vienpusēji atcelt šo atvaļinājumu? Paldies!

A
atbild:
31. augustā, 2016
Zaida Kalniņa
LV portāls

Atlūguma jeb darbinieka uzteikuma nosacījumi ir atrunāti Darba likuma 100. pantā.

Tie paredz, ka darbiniekam ir tiesības rakstveidā uzteikt darba līgumu vienu mēnesi iepriekš, ja darba koplīgumā vai darba līgumā nav noteikts īsāks uzteikuma termiņš. Pēc darbinieka pieprasījuma uzteikuma termiņā neieskaita pārejošas darbnespējas laiku.

Tātad darba devējam darbinieks ir jāatbrīvo no darba ne vēlāk kā vienu mēnesi pēc darba uzteikuma saņemšanas dienas un neatkarīgi no tā, ka darbiniekam tobrīd ir atvaļinājums.

Atbilstoši Darba likuma 150. pantam ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu piešķir katru gadu noteiktā laikā saskaņā ar darbinieka un darba devēja vienošanos vai atvaļinājuma grafiku. Darba devējam ir pienākums, piešķirot ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu, pēc iespējas ņemt vērā darbinieka vēlmes.

Teorētiski, saskaņojot atvaļinājuma piešķiršanu, darba devējs ir rēķinājies ar darbinieka prombūtni, tāpēc, apstāklis, ka darbinieks vienlaikus iesniedz uzteikumu, situāciju būtiski nemaina. Tomēr atvaļinājuma piešķiršana vai pārcelšana ir abu pušu vienošanās.

Ja darba devējs rosina atvaļinājumu neizmantot, jo tam ir būtiski apsvērumi, piemēram, nav personas, kas Jūs aizvieto un ir traucēta uzņēmuma normāla darba gaita, par ko ir atbildīgs darba devējs, neizmantotā atvaļinājuma kompensācija Jums pienākas, darba attiecības izbeidzot.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 62 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU