Lasīšanai: 1 minūte

Kad iestājas noilgums krimināllietā

J
jautā:
25. jūlijā, 2016
Maris

Labdien! Jautājums par noilguma iestāšanos kriminālprocesā. Vai noilgums ir spēkā, ja personai ir piemērots statuss aizdomās turētais, bet no nozieguma izdarīšanas brīža ir pagājuši 5 gadi un prokurors nav izvirzījis apsūdzību, bet noziedzīgā nodarījuma pants paredz maksimālo brīvības atņemšanu uz laiku mazāku kā 5 gadi apcietinājumā?

A
atbild:
09. augustā, 2016
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

Par noilguma iestāšanos izsmeļošu informāciju varat iegūt LV portāla rakstā “Kriminālatbildības noilgums. Kā un kāpēc tas iestājas?”

Krimināllikuma 56. pantā ir noteikts:

“(1) Personu nevar saukt pie kriminālatbildības, ja no dienas, kad tā izdarījusi noziedzīgu nodarījumu, pagājis šāds laiks:

  • divi gadi no kriminālpārkāpuma izdarīšanas dienas;
  • pieci gadi no mazāk smaga nozieguma izdarīšanas dienas;
  • desmit gadi no smaga nozieguma izdarīšanas dienas;
  • piecpadsmit gadi no sevišķi smaga nozieguma izdarīšanas dienas, izņemot noziegumu, par kuru saskaņā ar likumu var piespriest mūža ieslodzījumu; /../”