Kas ir ražotāja būvizstrādājuma tehniskā dokumentācija

J
jautā:
24. jūlijā, 2016
Jānis

Kas tieši ir domāts ar terminu "ražotāja būvizstrādājuma tehniskā dokumentācija" MK noteikumos Nr. 529 "Ēku būvnoteikumi" 22.2.1. pantā?

A
atbild:
26. jūlijā, 2016

Ražotāja būvizstrādājuma tehniskās dokumentācijas apjomu nosaka Eiropas Parlamenta un Padomes 2011. gada 9. marta Regula (ES) Nr. 305/2011, ar ko nosaka saskaņotus būvizstrādājumu tirdzniecības nosacījumus un atceļ Padomes Direktīvu 89/106/EEK, ja uz būvizstrādājumu attiecas saskaņots standarts vai tas atbilst Eiropas tehniskajam novērtējumam, kas tam izdots. Savukārt gadījumā, kad uz būvizstrādājumu neattiecas saskaņots standarts vai tam nav izdots Eiropas tehniskais novērtējums, tehniskās dokumentācijas apjomu nosaka Ministru kabineta 2014. gada 25. marta noteikumi Nr. 156 “Būvizstrādājumu tirgus uzraudzības kārtība”. Šo noteikumu IV.1 nodaļā noteiktas atbilstības prasības būvizstrādājumiem, uz kuriem attiecināmi šo noteikumu 1. pielikumā minētie Latvijas valsts standarti, bet noteikumu IV.2 nodaļā noteiktas atbilstības prasības būvizstrādājumiem, uz kuriem nav attiecināmas saskaņotās tehniskās specifikācijas un šo noteikumu 1. pielikumā minētie Latvijas valsts standarti.