DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. jūnijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji saņēma 63 izsaukumus

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 19. jūnija plkst. 6.30 līdz 20. jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 63 izsaukumus – deviņus uz ugunsgrēku dzēšanu, 39 uz glābšanas darbiem, bet 15 izsaukumi bija maldinājumi.

Plkst. 23.58 saņemts izsaukums uz Gulbenes novada Stradu pagastu, kur bija noticis ceļu satiksmes negadījuma kā rezultātā vieglā automašīna atradās grāvī uz sāniem. Ugunsdzēsēji glābēji no automašīnas atbrīvoja cilvēku, kuru nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Plkst. 00.58 darbs notikuma vietā noslēdzās.

Plkst. 21.15 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Valmieras novada Burtnieku pagastu, kur sākotnējā informācija liecināja, ka ezerā apgāzusies laiva un cilvēks paša spēkiem nevar izkļūt krastā. Ierodoties notikuma vietā cilvēks jau bija izglābts un atradās citā laivā. Ugunsdzēsēji glābēji cietušo nodeva NMPD darbiniekiem un plkst. 22.58 darbu notikumā noslēdza.

No plkst. 16.40 VUGD Daugavpilī saņēma 19 izsaukumus uz spēcīgā vēja radīto postījumu likvidēšanas darbiem. Lielākoties koki nokrituši uz ceļa braucamās daļas. Raipoles un Līksnas ielā koki bija nokrituši uz automašīnas. Vairāki izsaukumi saņemti uz Vaļņu ielas rajonu, kur ziņots par vairākiem nokritušiem kokiem.

Plkst. 13.39 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Balvu novada Lazdukalna pagastu, kur dega vienstāva dzīvojamā māja 100 m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās septiņi cilvēki. Plkst. 17.40 ugunsgrēks likvidēts.

Plkst. 10.42 VUGD saņēma informāciju par iespējamu negadījumu, kurā iesaistīts neliels gaisa kuģis. Sākotnēji VUGD resursi tika iesaistīti iespējamās negadījuma vietas pārmeklēšanā. Neilgi pirms divpadsmitiem dienā Mārupes novada Babītes pagastā notikuma vieta atrasta un konstatēts, ka gaisa kuģī atrodas divi cilvēki, kurus ugunsdzēsēji glābēji nodeva NMPD mediķiem. Līdzās tam tika veikti pasākumi, lai nodrošinātu, ka nenotiek lidmašīnas aizdegšanās un apkārtējā vidē vielu noplūde no tās. Vienos dienā ugunsdzēsēji glābēji darbu notikuma vietā noslēdza.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kuros dega divi elektrības stabi, elektriskā plīts, sadzīves mantas un siena, grīda, divos gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens un divos gadījumos atkritumi.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI