DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
12. jūnijā, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Bruņoto spēku komandieris reģionālajā darba vizītē apmeklēs Liepāju

Rīt, 13. jūnijā, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš dosies reģionālajā vizītē uz Liepāju, lai ar Jūras spēku komandieri jūras kapteini Māri Polencu pārrunātu vienības turpmāko attīstību, personāla komplektēšanas jautājumus, kā arī spēju attīstības projektu izpildes gaitu.

Tāpat reģionālās vizītes laikā Nacionālo bruņoto spēku komandieris apmeklēs arī Zemessardzes 44. kājnieku bataljonu, lai ar tā komandieri pulkvežleitnantu Rinatu Ažēnu pārrunātu bataljona spēju attīstības projektu un uzdevumu izpildes gaitu.

Jūras spēku galvenie uzdevumi ir nodrošināt valsts teritoriālo ūdeņu aizsardzību, veikt ekskluzīvās ekonomiskās zonas novērošanu un kontroli, meklēt un iznīcināt jūrā sprādzienbīstamus priekšmetus, koordinēt un veikt cilvēku meklēšanas un glābšanas darbus jūrā, nodrošināt ekoloģisko uzraudzību un likvidēt jūrā notikušo avāriju sekas, tajā skaitā novērst naftas produktu piesārņojumu.

Savukārt Zemessardzes 44. kājnieku bataljons atrodas Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes sastāvā. Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim apgūt ne tikai militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un kopā ar citām militārajām vienībām aizstāvētu Latviju.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI