DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. jūnijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Baiba Braže: Kanādas militārā klātbūtne Latvijā ir spēcīgs apliecinājums sabiedroto solidaritātei

2024. gada 7. jūnijā Rīgā ārlietu ministre Baiba Braže tikās ar Kanādas vēstnieku NATO Deividu Eindželu (David Angell) un militārpersonām, lai pārrunātu abu valstu divpusējo sadarbību drošības jomā, gatavošanos NATO samitam Vašingtonā 9.–11. jūlijā, kā arī situāciju Ukrainā un atbalstu Ukrainai, sankciju stiprināšanu pret Krieviju un Baltkrieviju un Krievijas regulāri veiktajiem hibrīddraudiem.

Ministre atzīmēja, ka Latviju un Kanādu saista ciešas un draudzīgas attiecības un abas valstis ir līdzīgi domājoši partneri. Kopš 2017. gada Kanāda ir NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas Latvijā vadošā valsts. Ir izveidojusies padziļināta sadarbība drošības un aizsardzības jomā. B. Braže augstu novērtēja un pateicās par Kanādas ieguldījumu, stiprinot Latvijas, Baltijas reģiona un visa NATO austrumu flanga drošību un vadot NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu Latvijā un tās virzību kaujas spējīgas brigādes izveidē.

B. Braže: “Kanādas klātbūtne Latvijā ir spēcīgs politisks apliecinājums sabiedroto solidaritātei un skaidri demonstrē NATO vienotību un apņemšanos aizsargāt ikvienu Alianses dalībnieku”. Ministre apliecināja Latvijas gatavību turpināt sniegt atbalstu palielinātai sabiedroto spēku klātbūtnei Latvijā.

Ministre B. Braže ar Kanādas vēstnieku NATO D. Eindželu pārrunāja prioritātes, gatavojoties NATO 75. gadskārtas samitam Vašingtonā, kur centrālie jautājumi būs NATO aizsardzības spēju stiprināšana un ilgtermiņa atbalsts Ukrainai. Sarunā tika pārrunāta situācija Ukrainā un uzsvērta nepieciešamība turpināt sniegt visaptverošu atbalstu Ukrainai, lai tā karā uzvarētu Krieviju, tajā skaitā stiprinot sankcijas pret Krieviju. Ministre uzsvēra, ka bez Ukrainas uzvaras nebūs ilgtermiņa miera un drošības garantijas reģionā.

Sarunā piedalījās arī Kanādas vēstnieks Latvijā Braiens Svorks (Brian Szwarc), Kanādas militārais pārstāvis NATO viceadmirālis Skots Bišofs (Scott Bishop), pulkvežleitnants Filips Bretons (Philipp Breton) un Kanādas militārais atašejs Latvijā pulkvedis Roberts Fosters (Robert Foster).

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI