DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
06. jūnijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Diskutē par klimatnoturību Valmieras pilsētā 

Publicitātes foto

Otrdien, 4. jūnijā, Valmierā norisinājās LIFE programmas projekta “LIFE LATESTadapt” partneru tikšanās, kuras mērķis bija pārrunāt aktualitātes projektā, īpašu uzsvaru liekot uz kartēšanu un zaļināšanas plāna izstrādi. Kartēšana sniegs precīzākus datus par vides problēmvietām Valmierā, kas savukārt palīdzēs zaļināšanas plānā ietvert pēc iespējas piemērotākus un konkrētākus risinājumus. 

Jurijs Kondratenko, Rīgas Tehniskās universitātes pētnieks, prezentēja Valmieras karti, modelējot applūšanu ekstrēmajās lietusgāzēs. Dainis Jakovels no nodibinājuma “Vides risinājumu institūts” pastāstīja vairāk par siltumsalu (siltumsala ir vieta, kurā ir augstāka temperatūra nekā apkārtējā vidē) kartēšanu un novērtēšanas rezultātiem Valmieras pilsētā. Jāizceļ, ka vislielākās siltumsalas ir industriālajās zonās un blīvi apdzīvotās teritorijās. Dr.geogr. Ivo Vinogradovs prezentēja zaļās infrastruktūras novērtējuma un problēmvietu prioritizācijas rezultātus. Jāpiemin, ka situāciju modelēšana un kartēšana turpinās.  

Darba sesijas otrajā daļā Anda Ruskule no biedrības “Baltijas Vides Forums” iepazīstināja ar zaļināšanas plāna izstrādi, tajā iekļaujamajiem uzdevumiem un elementiem. Plāna izstrāde ir viena no paredzētajām aktivitātēm arī Valmieras novada pašvaldības projektā “LIFE LATESTadapt”. Izstrādājot zaļināšanas plānu, ir svarīgi noteikt prioritātes, definēt mērķus un plāna īstenošanas mehānismus.  

Sesija noslēdzās ar diskusiju grupās. Viena grupa definēja atbildes jautājumiem par konceptuālajiem aspektiem Valmieras zaļināšanas plānā, savukārt otra grupa risināja praktiskos aspektus – izmantojot problēmvietu kartējumu, apzināja prioritārās vietas, kurās būtu nepieciešama dabā balstītu risinājumu ieviešana, un piemērotākos risinājumus. 

Projektā “LIFE LATESTadapt” Valmieras pilsētai tiks izstrādāts zaļināšanas plāns ar mērķi pielāgoties klimata pārmaiņam, tiks izveidota demo vieta Valmieras Olimpiskā centra stāvlaukumā, tiks izmantoti dažādi viedie risinājumi, kā arī organizēti izglītojoši pasākumi. 

LIFE LATESTadapt projektu (nr. 101074438 – LIFE21-CCA-EE-LIFE LATESTadapt) finansē Eiropas Savienības LIFE programma, Latvijas Reģionālās attīstības aģentūra un Igaunijas Republikas Klimata ministrija. Tomēr publicētie viedokļi un viedokļi ir tikai autora(-u) viedokļi un ne vienmēr atspoguļo Eiropas Klimata, infrastruktūras un vides izpildaģentūras uzskatus. Ne Eiropas Savienība, ne aģentūra, kas sniedz palīdzību, nevar tikt saukta pie atbildības. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI