DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. septembrī, 2023
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Aicina bērnus un jauniešus iesniegt idejas konkursā “Kādu es vēlos Rīgas vēsturisko centru nākotnē”

Lai veicinātu bērnu un jauniešu izpratni par Rīgas vēsturisko centru un tā saglabājamajām kultūrvēsturiskajām vērtībām, kā arī iesaistītu jaunos rīdziniekus pilsētplānošanā, Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments (RD PAD) izsludinājis radošo darbu konkursu „Kādu es vēlos Rīgas vēsturisko centru nākotnē”. Konkurss norisināsies līdz 31. oktobrim, papildu informācija pieejama rdpad.lv tīmekļvietnē.

Turpinot uzsākto Rīgas vēsturiskā centra un tā aizsardzības zonas teritorijas plānojuma izstrādi, bērni un jaunieši vecumā no 12 līdz 20 gadiem aicināti iesniegt savas idejas un nākotnes redzējumu Rīgas centra attīstībai un plānošanai.

“Bērni un jaunieši jau pēc dažiem gadiem Rīgā studēs, strādās, veidos ģimenes, kā arī piedalīsies lēmumu pieņemšanā, tādēļ uzskatām, ka arī viņu viedoklis un redzējums pilsētas nākotnes plānošanā ir svarīgs jau šodien. Izsludinot ideju konkursu, mūsu mērķis, ir veicināt bērnu un jauniešu zināšanas un izpratni par Rīgas vēsturisko centru, tā aizsardzības zonu un tā saglabājamajām kultūrvēsturiskajām vērtībām, stiprināt šo vērtību apzināšanos sabiedrībā, to respektēšanu un saglabāšanu arī nākotnē,” skaidro RD PAD Pilsētvides attīstības pārvaldes vadītājas p.i. Iveta Staša-Šaršūne.

Ideju iesniegšanas formāti var būt dažādi. Tas var būt gan grafisks, gan aprakstošs darbs, gan prezentācija vai kāds cits risinājums. Tāpat konkursam var pieteikt video vai telpisku darbu, piemēram, maketu, kā arī multimediālu darbu. Svarīgi, lai tas atklātu bērnu un jauniešu viedokli un attieksmi par vienu vai vairākām tēmām: bērnu un jauniešu vērtības Rīgas centrā; intereses un vajadzības pilsētvidē; redzējums par Rīgas pilsētas centra nākotni; vēlmes brīvā laika pavadīšanai; priekšlikumi uzlabojumiem, izmaiņām, jaunieviedumiem; vēlamās mobilitātes (pārvietošanās) iespējas Rīgas centrā nākotnē.

Konkursā aicināti pieteikties jaunieši vecumā no 12 līdz 20 gadiem, piedaloties gan individuāli, gan divu līdz piecu cilvēku komandā. Darbu vērtēšana arī tiks veikta atsevišķi - gan individuāli, gan komandā iesniegtajiem darbiem, kā arī vērtēšana notiks divās vecuma grupās – no 12 līdz 15 gadi un 16 līdz 20 gadi.

Labāko ideju autoriem būs iespēja iepazīstināt un diskutēt par savām idejām ar Rīgas domes vadību un RD PAD plānošanas speciālistiem konkursa noslēguma pasākumā Rātsnamā, kā arī augstāk novērtēto darbu iesniedzēji saņems balvas – biļetes uz Splendid Palace kinoteātri un Rīgas cirku vai peintbola spēli, kā arī citus pārsteigumus.

Ar konkursa nolikumu var iepazīties RD PAD tīmekļvietnē  https://www.rdpad.lv/konkurss-berniem-un-jauniesiem-kadu-es-velos-rigas-vesturisko-centru-nakotne/. Ja radušies jautājumi par tā norisi, aicinām rakstīt uz e-pastu sabiedriba@riga.lv vai 4. oktobrī plkst. 15.00 pievienoties skaidrojošam vebināram, ko pārraidīs Facebook kontā “Rīga attīstās” un RD PAD tīmekļa vietnē www.rdpad.lv.

Konkurss norisināsies līdz 31.oktobrim. Darbus var iesniegt elektroniski, nosūtot tos uz e-pasta adresi pad@riga.lv vai pa pastu, adresējot RD PAD, Dzirnavu ielā 140, Rīgā, LV-1050 vai nogādājot tos personīgi.

Konkursa vērtēšanas komisijā ir eksperti no Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas un Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI