DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
09. jūnijā, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Andris Sprūds uzsver Eiropas Savienības daudzgadu budžeta vidusposma pārskata nepieciešamību

“Eiropas Savienības daudzgadu budžeta 2021.-2027.gadam vidusposma pārskats īpaši nozīmīgs ir šobrīd, jo svarīgi nodrošināt, lai arī turpmāk tā prioritārie virzieni būtu ilgtermiņa atbalsts Ukrainai, atveseļošanās plāna pasākumu īstenošana, kohēzijas un kopējās lauksaimniecības politikas finansējuma saglabāšana iepriekš plānotajā apmērā,” sacīja Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājs Andris Sprūds, piektdien, 9.jūnijā, kopā ar komisijas deputātiem tiekoties ar Eiropas Komisijas komisāru budžeta un administrācijas jautājumos Johannesu Hānu (Johannes Hahn).

Budžets jāpārskata, jo patlaban strauji mainīgo ārējo apstākļu ietekmē tas ir sasniedzis savus efektivitātes griestus. Tāpat lielus izaicinājumus rada arī pieaugošās inflācijas sekas – pieaug procentu maksājumi par Eiropas Savienības kopējiem aizdevumiem, kā arī administratīvās izmaksas, pauda A.Sprūds.

Vidusposma pārskatu plānots publicēt 20.jūnijā, un Eiropas Komisija, lai stiprinātu esošā budžeta kapacitāti, nāks klajā ar priekšlikumu par pašu resursiem, ņemot vērā regulāri pieaugošās vajadzības, tikšanās laikā informēja komisārs J.Hāns. Vienošanās par priekšlikumu būtu jāpanāk līdz Eiropas Parlamenta vēlēšanām 2024.gadā. 

Komisārs deputātiem atzīmēja, ka Eiropas Savienības budžets septiņu gadu periodam ir tikai viens procents no Eiropas Savienības iekšzemes kopprodukta. Tas nav daudz, tomēr līdz šim budžets ir bijis gana veiksmīgi pārkārtots, lai varētu reaģēt uz prioritārajām jomām un vajadzībām.

“Finansējuma absorbcijas kapacitāte ir zināms izaicinājums, jo no vienas puses finansējums ir, bet no otras puses – dalībvalstīm ir grūtības ar tā apgūšanu un mērķētu izmantošanu,” pauda A.Sprūds.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU