DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
23. maijā, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Labklājība

Turpinās atbalsts Ukrainas civiliedzīvotājiem, izmaksājot nodarbinātības vai pašnodarbinātības uzsākšanas pabalstu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Š.g. 23. maija Ministru kabineta sēdē apstiprināja rīkojuma projektu, kas paredz finansējuma piešķiršanu, lai turpinātu vienreizēja nodarbinātības vai pašnodarbinātības uzsākšanas pabalsta izmaksu Ukrainas civiliedzīvotājiem.

“Mēs atbalstām un atbalstīsim ukraiņu iekļaušanos Latvijas darba tirgū. Atbalsts darba uzsākšanai ir ļoti būtisks brīdī, kad cilvēks svešā valstī uzsāk darba gaitas. Šobrīd Latvijā ir vairāk nekā 8000 darba ņēmēji no Ukrainas un vairāk nekā 450 pašnodarbinātie, kas veiksmīgi ir iekļāvušies darba tirgū. Mūsu darba tirgum šie cilvēki ir milzīgs ieguvums, savukārt mēs ukraiņiem esam iespēja dzīvot normālu, drošu dzīvi,” Evika Siliņa, labklājības ministre.

Lai veicinātu Ukrainas civiliedzīvotāju iekļaušanos darba tirgū, jau no 2022. gada 7. marta  Ukrainas civiliedzīvotājiem ir pieejams nodarbinātības uzsākšanas pabalsts, bet no 2022. gada 3. oktobra – pašnodarbinātības uzsākšanas pabalsts. 2022. gadā tam tika piešķirts finansējums 5,65 milj. eiro apmērā, nodrošinot atbalstu 11 300 Ukrainas civiliedzīvotājiem.

2023. gada 20. decembrī Ministru kabinets apstiprināja pasākumu plānu atbalsta sniegšanai Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijas Republikā 2023. gadam, lai nodrošinātu palīdzības sniegšanu Ukrainas civiliedzīvotājiem un turpinātu 2022. gadā īstenotos atbalsta pasākumus arī 2023. gadā.

Ņemot vērā minēto, 2023. gadā nodarbinātības un pašnodarbinātības uzsākšanas pabalsta izmaksu nodrošināšanai Labklājības ministrijai tika piešķirts finansējums 1,24 milj. eiro apmērā. 

No 2023. gada sākuma līdz 22. maijam Nodarbinātības valsts aģentūrā ir saņemti 1 675 iesniegumi – par nodarbinātības uzsākšanas pabalsta izmaksu un 131 iesniegums par pašnodarbinātības uzsākšanas pabalsta izmaksu. Līdz ar to šim mērķim jau gandrīz ir iztērēti 2023. gada sākumā piešķirtie 1,24 milj. eiro. Šobrīd, uzsākot darba attiecības un reģistrējoties kā pašnodarbinātajam, Ukrainas civiliedzīvotājam izmaksā vienreizēju nodarbinātības uzsākšanas pabalstu vienas minimālās mēneša darba algas apmērā 620 EUR.

Lai nodrošinātu finansējuma pieejamību turpmākai nodarbinātības un pašnodarbinātības uzsākšanas pabalstu izmaksai, Ministru kabineta rīkojuma projekts paredz piešķirt Labklājības ministrijai papildu finansējumu 1,24 milj. eiro apmērā, paredzot pabalsta izmaksas vēl 2 000 personām. Tas provizoriski varētu būt pietiekami līdz š.g. oktobrim.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI