DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. decembrī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Saeima galīgajā lems par atbalsta pagarināšanu no kara bēgošajiem Ukrainas iedzīvotājiem

Saeima ceturtdien, 8.decembrī, galīgajā lasījumā lems par likumprojektu, kas paredz līdzšinējo atbalstu no kara bēgošajiem Ukrainas iedzīvotājiem pagarināt līdz 2023.gada 30.jūnijam.

Saeimā ir iesniegti grozījumi Atkritumu apsaimniekošanas likumā, un deputāti lems par to nodošanu izskatīšanai komisijās. Grozījumi paredz pilnveidot regulējumu atkritumu apsaimniekošanas jomā, tostarp noteikt reģionālo atkritumu apsaimniekošanas centru izveidošanas kārtību un funkcijas, kā arī precizēt reģionālo atkritumu apsaimniekošanas plānu izstrādi.

8.decembra sēdes darba kārtībā ir arī kolektīvais iesniegums par visu ģimeņu tiesisko aizsardzību, iesniegums par brīvprātīgu valsts aizsardzības dienestu un iesniegums par ugunsdzēsēju posteņu saglabāšanu. Deputāti lems par pilsoņu iniciatīvu tālāko virzību.

Tāpat darba kārtībā ir lēmuma projekts par tūlītēju valdības rīcību energoresursu cenu kāpuma radītās krīzes pārvarēšanai un lēmuma projekts par pieļautajām kļūdām, cīnoties ar Covid-19 infekcijas izplatību. Darba kārtībā ir arī lēmuma projekts saistībā ar gaidāmajiem Dziesmu un deju svētkiem.

Deputāti arī lems, vai turpināt izskatīt likumprojektus, pie kuriem darbu nebija noslēgusi 13.Saeima. To vidū ir likuma grozījumi, kas paredz pilnveidot dāvināšanas (ziedošanas) procesu, un likumprojekts, kas paredz pagarināt termiņu, kādā Ministru kabinetam Saeimā jāiesniedz informatīvais ziņojums par valsts tiešās pārvaldes kompetences nodošanu plānošanas reģioniem.

Darba kārtībā ir iesniegtas arī vairākas izmaiņas. Ņemot vērā, ka līdz 2025.gadam plānots saglabāt līdzšinējo pieeju veselības aprūpes finansēšanā, Sociālo un darba lietu komisija lūgusi darba kārtībā iekļaut grozījumus Veselības aprūpes finansēšanas likumā, kas paredz vēl par diviem gadiem pagarināt veselības aprūpes pakalpojumu "divu grozu" ieviešanu.

Ārlietu komisija lūgusi darba kārtībā iekļaut lēmuma projektu par Krievijas starptautiskajiem noziegumiem Ukrainā un vainīgo saukšanu pie atbildības.

Saeimas 8.decembra sēdes darba kārtībā ir iekļauti 13 jautājumi.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI