DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
02. decembrī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Saeimas priekšsēdētājs un Azerbaidžānas vēstnieks pārrunā sadarbības paplašināšanas iespējas

Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns, piektdien, 2.decembrī, parlamentā tiekoties ar  Azerbaidžānas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Elnuru Sultanovu (Elnur Sultanov), rosināja meklēt jaunas sadarbības iespējas un paplašināt dialogu jomās ar augstu pievienoto vērtību.

Vēstnieks akcentēja parlamentārās dimensijas nozīmi valstu attiecībās, un E.Smiltēns atzīmēja, ka Latvijas parlaments šobrīd strādā pie deputātu grupu izveides sadarbībai ar citu valstu parlamentiem.

Pievēršoties Krievijas asiņainajam karam Ukrainā, Saeimas priekšsēdētājs uzsvēra, ka šajos laikos mūsu sadarbība ir īpaši nozīmīga. “Līdzīgi domājošām valstīm ir stingri jāturas kopā,” sacīja E.Smiltēns, paužot cerību, ka Azerbaidžāna starptautiskajās organizācijās aktīvi iestāsies par to, lai Krievija pārtrauktu karu un uzņemtos atbildību par pastrādātajiem noziegumiem. Vēstnieks atzīmēja Azerbaidžānas ieguldījumu humānās palīdzības sniegšanā Ukrainai.

Saeimas priekšsēdētājs un vēstnieks pārrunāja arī Eiropas Savienības enerģētiskās neatkarības stiprināšanu no Krievijas. E.Smiltēns uzsvēra Azerbaidžānas nozīmīgo lomu šajā procesā.

Spriežot par situāciju Kalnu Karabahā, Saeimas priekšsēdētājs uzsvēra, ka stabilitāte Dienvidkaukāzā ir ļoti būtiska, tāpēc ceram uz drīzu miera līgumu starp Azerbaidžānu un Armēniju. Tāpat E.Smiltēns pauda atbalstu Eiropas Savienības centieniem būt vidutājam dialoga veidošanā.

Saeimas priekšsēdētājs un vēstnieks bija vienisprātis par Latvijas un Azerbaidžānas labo divpusējo sadarbību. Latvija ir ieinteresēta attīstīt dialogu ar Azerbaidžānu arī izglītības un lauksaimniecības jomās.

Vēstnieks uzsvēra diasporas nozīmi Latvijas un Azerbaidžānas tuvināšanā, atzīmējot arī latviešu mākslinieku un kultūras darbinieku ieguldījumu Azerbaidžānas attīstībā 20.gadsimta sākumā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU