DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. novembrī, 2022
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Banku augstskola izvēlas iekļauties Latvijas Universitātes ekosistēmā

Šodien, 29. novembrī, Latvijas Universitātes (LU) rektors Indriķis Muižnieks, Banku augstskolas (BA) rektore Līga Peiseniece un abu augstskolu padomes parakstīja nodomu līgumu par BA integrāciju Latvijas Universitātes ekosistēmā.

Augstskolu reformas mērķis ir stiprināt zinātni un uzlabot augstākās izglītības kvalitāti. Zinātnes universitātes savienošanās ar stipru nišas izglītības augstskolu palīdz sasniegt abus. 

“Esam vienojušies par ļoti perspektīvu mērķi – mums ir daudz kopīgu interešu, un sadarbība ļaus mums izveidot Baltijas mēroga konkurējošu biznesa skolu, kas būs orientēta uz plašākui esaistīto pušu loku. Bizness sadarbībā ar citām fakultātēm nesīs gan zinātniskus sasniegums, gan labklājību un ekonomisku attīstību,” nodomu līguma parakstīšanas procedūrā teica LU rektors profesors Indriķis Muižnieks.

Lai pieņemtu izsvērtu un pārdomātu lēmumu, kurā no zinātnes universitātēm integrēties, BA veica rūpīgu analīzi piesaistot ekspertus, saskaņojot darbības ar finanšu nozari.

BA padomes priekšsēdētājs Mārtiņš Bičevskis: “Finanšu nozares ietekme uz tautsaimniecību ir nozīmīga. Banku augstskola sagatavo augstu novērtētus un pieprasītus speciālistus. Tāpēc īstenojot integrāciju zinātnes universitātē, mums bija svarīgi saglabāt finanšu izglītības kvalitāti un ievērot labas korporatīvas pārvaldības standartus, lai tas ir pienesums visai Augstskolu reformai. Izvēloties partneri, mums bija svarīga izpratne, ka Banku augstskola nav līgava ar pūru, bet tas ir nozīmīgs finanšu un biznesa kompetences centrs ar ambīciju paplašināt darbību visā Baltijas reģionā.”

Integrācijas rezultātā tiks saglabāti gan Banku augstskolas zīmols, gan augstskolas autonomija, gan tiesības izvēlēties akadēmisko personālu, gan tās konkurētspējīgās studiju programmas un sadarbības līgumi ar citām augstskolām, kas nodrošina starptautiski atzītus diplomus.  Tiks attīstīti Banku augstskolas zinātnisko pētījumu virzieni finanšu, ilgstspējas, kiberdrošības u.c. jomās.

BA rektore Līga Peiseniece apstiprina: “Pārdomāta un izsvērta procesa rezultātā, mēs nonācām pie lēmuma, ko teju vienbalsīgi atbalstīja BA Senāts un Satversmes sapulce – mēs kopīgi redzam finanšu izglītības attīstību sinerģijā ar LU. Apvienojot Banku augstskolas līdzšinējos sasniegumus ar LU atbalstu Banku augstskolas nākotnes redzējumam, ieguvēji pirmām kārtām būs studenti! Redzam attīstības potenciālu kā finanšu izglītības līderis un kompetences centrs, un LU to atbalsta.

Šodien parakstītais līgums paredz, ka puses savstarpēji koordinēs sagatavošanās darbus, lai izstrādātu potenciālo BA integrācijas Latvijas Universitātes ekosistēmā plānu un piesaistītu finansējumu tā īstenošanai, t.sk. konsolidācijas projekta sagatavošanu un iesniegšanu Atveseļošanās un noturības mehānisma finansējuma iegūšanai, kuru plānots pabeigt līdz 2025. gada 31.augustam.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU