DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. novembrī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Valsts kontrole organizē ES Austrumu partnerības Augstāko revīzijas iestāžu forumu

22.novembrī oficiālā divu dienu vizītē Valsts kontrolē ieradīsies Moldovas, Gruzijas un Azerbaidžānas Augstāko revīzijas iestāžu (ARI) vadītāji u.c. pārstāvji. Vizītes laikā viņi tiksies arī ar Valsts prezidentu Egilu Levitu un Saeimas deputātiem, lai diskutētu par ARI kā konstitucionālās iestādes lomu publisko finanšu līdzekļu pārvaldības sistēmā.

ES Austrumu partnerības mērķis ir atbalstīt Austrumeiropas un Dienvidkaukāza valstis, lai sekmētu stabilitāti, ekonomisko izaugsmi un savstarpēju uzticēšanos reģionā. ES Austrumu partnerība paredz dažādas sadarbības iniciatīvas un formas, un Valsts kontroles ieguldījums šajā partnerībā ir atbalsts Ukrainas, Moldovas un Gruzijas ARI to centienos kļūt par modernām revīzijas iestādēm, kas strādā atbilstoši starptautiskajiem revīzijas standartiem.

Šogad pirmo reizi forumam pievienojas arī pārstāvji no Azerbaidžānas ARI un Azerbaidžānas Parlamenta. Arī Centrālāzijas ARI aizvien vairāk vēlas paplašināt sadarbību ar Valsts kontroli, lai gūtu pieredzi par revīzijas darba labo praksi.

Valsts kontrolieris Rolands Irklis norāda, ka “laika posmā pēc neatkarības atgūšanas Valsts kontrole pati ir bijusi pakļauta nopietnam pārmaiņu procesam, no postpadomju finanšu inspekcijas kļūstot par modernu audita iestādi, kas strādā atbilstoši starptautiskajiem revīzijas standartiem”. “Latvijas Republikas Valsts kontroles atbalsts ES Austrumu partnerības valstu augstākajām revīzijas iestādēm ir kļuvis par mērķtiecīgu attīstības sadarbības politikas instrumentu. Jau sesto gadu pēc kārtas nodrošinām daudz intensīvāku sadarbību ar Moldovas, Gruzijas un Ukrainas kolēģiem projekta “Moldovas, Gruzijas un Ukrainas ARI kapacitātes celšana starptautisko augstāko revīzijas iestāžu standartu (ISSAI) integrācijas procesā” ietvaros,” skaidro R.Irklis.

Moldovas un Gruzijas valdības, parakstot Asociācijas līgumus ar ES, uzņēmās būtiskas saistības publisko finanšu un ārējās revīzijas attīstības jomās. Lai gan minētajās valstīs ir veikta virkne reformu un pasākumu sistēmas pilnveidošanai, situācija joprojām ir vērtējama kā pārejas posms, lai pilnībā sasniegtu plānotos mērķus un rezultātus.

ES Austrumu partnerības valstu ARI forums notiek attīstības sadarbības projekta “Ukrainas, Moldovas un Gruzijas ARI kapacitātes celšanai ISSAI integrācijas procesā” ietvaros, tā īstenojot arī Latvijas attīstības sadarbības politikas mērķus. Šī projekta īstenošanai finansējums piešķirts no Ārlietu ministrijas administrētās Attīstības sadarbības politikas plāna 2021-2023.gadam paredzētajiem līdzekļiem.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU