DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. novembrī, 2022
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Policija likvidē metadona laboratoriju; izņemti 229,516 kg narkotisko vielu

Šī gada 31. oktobrī Valsts policijas Organizētās noziedzības smago un sērijveida noziegumu apkarošanas pārvaldes 2. nodaļas amatpersonas pabeidza izmeklēšanu lietā par 2020. gadā Krimuldas novadā atklāto un likvidēto metadona laboratoriju. Tur tika atrastas un izņemtas narkotiskās vielas, kuru kopējais svars bija 229,516 kg. Par noziedzīgo nodarījumu likumsargi aizturēja sešas personas un uzlika arestu īpašumiem 721 000 eiro vērtībā.

2020. gada 13. martā Valsts policijas Organizētās noziedzības smago un sērijveida noziegumu apkarošanas pārvaldes 2. nodaļas amatpersonas uzsāka kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 253.1 panta trešās daļas, 255. panta trešās daļas un 190.1 panta trešās daļas, proti, par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, glabāšanu, pārvadāšanu un realizāciju organizētā grupā, par narkotisko vai psihotropo vielu izgatavošanai paredzēto iekārtu, ierīču, materiālu un vielu (prekursoru) neatļautu iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu organizētā grupā, kā arī par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu pārvietošanu pāri Latvijas Republikas valsts robežai lielos apmēros organizētā grupā.

Likumsargi 2020. gada 13. jūlijā, veicot procesuālās darbības kriminālprocesā, Krimuldas novadā konstatēja metadona laboratoriju. Kratīšanu laikā lauku mājā tika atrastas un izņemtas vielas metadona ražošanai – 49,218 kg metadons, 56,822 kg medatona starpprodukts un 123,476 kg izometadona starpprodukts. Kopējais izņemto narkotisko vielu svars bija 229,516 kg un to vairumtirdzniecības cena nelegālajā tirgū 2020. gadā varēja pārsniegt 4 580 000 eiro.

Kratīšanu laikā tika izņemti arī prekursori – 135 kg acetons, 22,957 kg sālsskābe, 43,34 kg ēteris, 8,737 kg sērskābe un 0,385 kg fenilacetons. Kā arī laboratorijas aprīkojums – stikla laboratorijas trauki, stikla laboratorijas kolbas, šļūtenes, ventilators, piltuvveida dzirnavas, piltuves, papīra filtri, mērkrūzes, trauki, bļodas, elektriskie žāvētāji, termometri, elektroniskie svari, plastmasas trauki, vakuuma sūknis, metāla ražošanas ierīce – reaktors, metāla dzesētāji, kannas, mucas, cimdi, sejas maskas, metāla magnija skaidas.

Tāpat dienu iepriekš, 2020. gada 12. jūlijā, Krievijas Federācijas teritorijā, Maskavas apgabalā,  uz autoceļa M-9 “Baltija” tika aizturēts transportlīdzeklis, kurā atradās seši kilogrami metadona. Izmeklēšanā noskaidrots, ka šīs narkotikas tika izgatavotas iepriekš minētajā laboratorijā un vestas uz Krieviju tālākai realizācijai.

Aizdomās par noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu aizturēti organizētas noziedzīgas grupas dalībnieki – 1967., 1969., 1971., 1976. gadā dzimuši vīrieši un 1970. gadā dzimusi sieviete. Izmeklēšanas gaitā noskaidrots, ka divi no aizturētajiem jau agrāk ir tikuši saukti pie atbildības par līdzīga noziedzīga nodarījuma izdarīšanu.

Likumsargi kriminālprocesā uzlika 13 arestus īpašumiem, kuru kopējā summa ir 721 000 eiro, un skaidras naudas līdzekļiem par kopējo summu 812,82 eiro un 1 008 ASV dolāri.

Iegūstot pietiekamu pierādījumu kopumu un veicot visas nepieciešamās kriminālprocesa izmeklēšanas darbības, šī gada 31. oktobrī tika pieņemts lēmums par kriminālprocesa nodošanu Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētai prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU