DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
08. novembrī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Latvijas Pasts jau laikus izdod Ziemassvētku sērijas pastmarkas – uz tām arī kvadrātkods ar noderīgu informāciju

Publicitātes attēls

Latvijas Pasts 2022.gada 11.novembrī izdod trīs jaunas pastmarkas tradicionālajā sērijā Ziemassvētki, lai ikviens iedzīvotājs jau laikus varētu nosūtīt gada nogales svētku sveicienus. Pastmarku dizainā izmantotas mākslinieces Evijas Ķivules veidotās miniatūra formāta meža gariņu skulptūras. Šāgada Ziemassvētku pastmarkas ir īpašas ar tajās iestrādāto kvadrātkodu, kas ļauj tiešsaistē iegūt noderīgu informāciju, piemēram, par pastmarku tarifu grupām un valstīm, uz kurām tās iespējams izmantot sūtījumu noformēšanai. Jaunās pastmarkas sākotnēji varēs iegādāties lielāko pilsētu pasta nodaļās, kā arī Latvijas Pasta e-veikalā https://veikals.pasts.lv/. Pastmarku pirmās dienas zīmogošana paredzēta 11.novembrī pasta centrā Sakta Brīvības bulvārī 32, Rīgā, no plkst.9 līdz 18.

Latvijas Pasts izdevis šāgada noslēdzošās pastmarkas tradicionālajā sērijā Ziemassvētki, akcentējot svētku tuvošanos un sveicienu savlaicīgu nosūtīšanu. Pasta vērtszīmes izdotas uz pašlīmējošas pamatnes, un līdz ar tām radīta arī īpaša svētku aploksne 800 eksemplāros.

Ziemassvētku sērijas jauno izdevumu autors ir mākslinieks Ģirts Grīva, kas vizuālajā noformējumā izmantojis mākslinieces E.Ķivules speciāli Ziemassvētku pastmarkām veidotās miniatūra formāta meža gariņu skulptūras.

Katrai no pastmarkām ir atšķirīga nominālvērtība un tirāža. Pastmarka ar nominālvērtību 1,20 eiro ir paredzēta vēstuļu korespondences apmaksai svara kategorijā līdz 20 gramu Latvijas teritorijā, un tās tirāža sasniedz 300 000 eksemplāru. Pastmarka ar nominālvērtību 1,50 eiro atbilst vēstuļu korespondences apmaksai svara kategorijā līdz 20 gramu uz valstīm, kas atrodas 5.grupā, bet šīs pastmarkas tirāža ir 50 000 eksemplāru. Savukārt pastmarka ar nominālvērtību 1,98 eiro izdota 50 000 eksemplāru tirāžā, un tā atbilst vēstuļu korespondences apmaksai svara kategorijā līdz 20 gramu uz valstīm, kas atrodas 14.grupā

Šāgada Ziemassvētku sērijas pastmarkas ir īpašas ar to, ka katrā no tām ir iestrādāts kvadrātkods, ar kura palīdzību tiešsaistē var apskatīt noderīgu informāciju Latvijas Pasta e-veikalā – noskaidrot, kādām tarifu grupām piemērota konkrētā pastmarka, uz kurām tās iespējams izmantot sūtījumu noformēšanā un kā ērtāk pastmarkas iespējams iegādāties.

Jaunās Ziemassvētku sērijas pastmarkas un aploksni iespējams aplūkot šeit.

Ziemassvētku sērijas pastmarku izdošanu Latvijas Pasts sāka 1994.gadā, un līdz šim izdots ap 80 Ziemassvētku pastmarku vairāk nekā simts miljonu eksemplāru tirāžā. Līdz šim izdotās pastmarkas Ziemassvētku sērijā apskatāmas te.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU