DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
31. oktobrī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

LPS rīko semināru pašvaldībām par iespējām piedalīties Ukrainas atjaunošanā

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) 2.novembrī, Ogres Centrālajā bibliotēkā, rīkos Ukrainas atjaunošanai veltītu semināru “Ceļā uz Ukrainas atjaunošanu. Kad siena pārvēršas par vārtiem…”, kas vienlaikus būs iespēja pašvaldībām nepastarpināti pārrunāt iespējas piedalīties Ukrainas atjaunošanas procesos.

Sanāksmi atklās Ukrainas vēstnieks Latvijas Republikā Oleksandrs Miščenko, un to vadīs LPS Reģionālās attīstības un sadarbības komitejas priekšsēdētājs, Liepājas valstspilsētas domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš. Vienlaikus sanāksmes ietvaros ieinteresētajām Latvijas pašvaldībām būs iespēja divpusēji tikties ar Ukrainas vēstnieku Latvijā, lai pārrunātu sadarbības iespējas ar Ukrainas pašvaldībām.

LPS priekšsēdis Gints Kaminskis: “Latvijas pašvaldībām ir ļoti liela loma atbalsta sniegšanā Ukrainas pašvaldībām to atjaunošanā, jo pašvaldības ir tās, kas ir vistuvāk iedzīvotājiem. Mēs esam tie, kas jau tagad var sākt dalīties labās prakses piemēros un zināšanās, lai tad, kad atjaunošanu varēs uzsākt, Ukrainas pašvaldības jau būtu gatavas sākt īstenot visdažādākos projektus. Latvijas pašvaldību ekspertu zināšanas var būt noderīgas visdažādākajās jomās, sākot no energoefektīvu ēku būvniecības, un beidzot ar pakalpojumu digitalizāciju.”

Pasākumā piedalīsies arī divu Čerņihivas apgabala pašvaldību – Čerņihivas un Ņižinas pilsētu – pārstāvji, daloties pieredzē par pašvaldību darbību krīzes apstākļos, kā arī nākotnes prioritātēm un sadarbības perspektīvām. Tāpat sanāksmes dalībnieki varēs būt klātesoši pieminekļa “Ukrainas vainags” atklāšanā, kas tapis, sadarbojoties Ogres rajona slimnīcai un Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības fakultātei, un ko iesvētīs Latvijas Nacionālo bruņoto spēku vecākais kapelāns Elmārs Pļaviņš.

Seminārs sāksies plkst.10, un to varēs vērot arī tiešsaistē, Zoom platformā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU