DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
04. oktobrī, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Apstrādes rūpniecības apjomi augustā saglabājās pagājušā gada līmenī

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem apstrādes rūpniecības izlaides apjomi 2022.gada augustā, salīdzinot ar 2021.gada augustu, pēc neizlīdzinātiem datiem bija tādā pašā līmenī kā pirms gada, savukārt pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem tie samazinājās par 2,6%. Kopumā šī gada pirmajos astoņos mēnešos apstrādes rūpniecības ražošanas apjomi bija par 4,7% lielāki nekā atbilstošajā periodā pirms gada.

Augustā atbilstoši devumam nozares izaugsmē straujāk auga nemetālisko minerālu (salīdzinot ar 2021.gada augustu, ražošanas apjomi pieauga par 19,4%), metālu (+88,8%), gatavo metālizstrādājumu (+11,4%) un dzērienu (+31,1%) ražošanas apjomi. Savukārt samazinājās kokapstrādes un ķīmiskās rūpniecības apjomi.

Augustā gada griezumā turpināja palielināties apstrādes rūpniecības apgrozījums faktiskajās cenās, ko lielā mērā ietekmēja ražotāju cenu straujais pieaugums. Par 21% pieauga vietējā tirgū realizētās produkcijas apjomi, bet par 9% – eksportā realizētās produkcijas apjomi. Straujāk auga nemetālisko minerālu un dzērienu realizācija. Nedaudz samazinājās ķīmiskās rūpniecības produkcijas realizācijas apjomi.

Apstrādes rūpniecības attīstību nākamajos mēnešos turpinās ietekmēt kara darbība Ukrainā, kā rezultātā turpināsies līdzšinējo izejvielu piegāžu ķēžu traucējumi. Uzņēmumus ietekmēs cenu pieaugums izejvielām, tai skaitā energoresursiem. Uzņēmumiem, kuri ir saistīti ar konfliktā iesaistīto valstu tirgiem, šajā situācijā ir jāturpina meklēt jaunas piegāžu iespējas un jauni preču noieta tirgi.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI