DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
30. septembrī, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Valsts prezidents: konstitucionālo tiesu būtiskākais uzdevums – nosargāt valsts iekārtas pamatvērtības

30. septembrī Valsts prezidents Egils Levits darba vizītes laikā Vīnē sniedza priekšlasījumu Austrijas Konstitucionālās tiesas 102. gadadienas svinīgajā norisē.

Sveicot klātesošos, Valsts prezidents atgādināja, ka Latvijas un Austrijas konstitūcijas ir divas vecākās un joprojām spēkā esošās konstitūcijas Eiropā – tās vienlaikus ir modernas un nākotnei atvērtas.

Turpinājumā Valsts prezidents pievērsās demokrātiskas valsts iekārtas apdraudējumiem. Valsts prezidents atsaucās uz sešām Eiropas Savienības (ES) līguma 2. pantā minētajām pamatvērtībām – cilvēka cieņa, brīvība, demokrātija, līdztiesība, tiesiskums un cilvēktiesības –, kas visām ES dalībvalstīm ir kopējas.

“Tomēr demokrātiskā valsts iekārta mūsdienās ir īpaši apdraudēta. Apdraudējums var nākt gan no ārpuses, piemēram, agresija pret demokrātisku Eiropas valsti, gan no iekšpuses, it sevišķi populisms. Konstitucionālo tiesu svarīgākais uzdevums ir nosargāt šīs pamatvērtības,” skaidroja E. Levits.

Valsts prezidenta ieskatā galvenajai kopējo vērtību aizstāvei ir jābūt nacionālajai konstitucionālajai tiesai, bet īpašos gadījumos, ja nacionālā konstitucionālā tiesa ar šo uzdevumu netiek galā, Eiropas Savienības Tiesai.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU