DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
23. septembrī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Indriksone ar uzņēmējiem pārrunās sagatavotos papildu priekšlikumus energoresursu cenu pieauguma mazināšanai

Pirmdien, 26. septembrī, ekonomikas ministre Ilze Indriksone ir sasaukusi  Tautsaimniecības padomes ārkārtas sēdi videokonferences formātā, lai ar uzņēmējiem un lielāko uzņēmējus pārstāvošo organizāciju pārstāvjiem pārrunātu pasākumus energoresursu cenu pieauguma ietekmes mazināšanai, kā arī informētu par Ekonomikas ministrijas sagatavotajiem priekšlikumiem papildu ieviešamajiem inflāciju ierobežojošiem pasākumiem.

“Tikpat svarīgi, kā parūpēties par mūsu mājsaimniecībām, lai tās šajā apkures sezonā spētu samaksāt komunālo pakalpojumu rēķinus, būtiski ir noturēt arī uzņēmēju konkurētspēju. Ekonomikas ministrija ir sagatavojusi detalizētus priekšlikumus papildu pasākumiem energoresursu cenu pieauguma ietekmes mazināšanai, kurus pirms skatīšanas valdībā svarīgi ir pārrunāt ar tautsaimniecības nozari,” norāda Ilze Indriksone.

Valdība jau šobrīd ir apstiprinājusi atbalsta mehānismus iedzīvotājiem energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājumam šajā apkures sezonā, kā arī pieņēmusi lēmumu par elektroenerģijas OIK atcelšanu visiem un sadales tarifa kompensāciju uzņēmējiem.

Ņemot vērā straujo energoresursu sadārdzinājumu, kas rada risku par iedzīvotāju iespēju apmaksāt apkures rēķinus, kā arī apdraud Latvijas tautsaimniecībai būtisko eksportējošo uzņēmumu pastāvēšanu, Ekonomikas ministrija ir sagatavojusi papildu energoresursu cenu mazinošos pasākumus šai apkures sezonai, kas ietver sadales tarifa kompensāciju arī mājsaimniecībām, centralizētās siltumapgādes atbalsta diferencēšanu, dabasgāzes sliekšņa un elektroenerģijas kompensācijas mehānisma noteikšanu.

Šos priekšlikumus ekonomikas ministre iesniegs izskatīšanai Ministru kabineta sēdē š.g. 27. septembrī.

Tautsaimniecības padome ir Ekonomikas ministrijas, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības, Latvijas Darba devēju konfederācijas izveidota konsultatīva institūcija, kas savā darbā, lai sekmētu profesionālu, ar uzņēmējdarbības politiku saistīto jautājumu risināšanu, piesaista nozaru asociācijas un neatkarīgos ekspertus. Tās darbības mērķis ir sekmēt uzņēmējdarbībai labvēlīgas vides politikas veidošanu un īstenošanu Latvijā, kā arī veicināt ilgtspējīgas tautsaimniecības attīstības principu ieviešanu valstī un  sekmēt tās procesu un sabiedrības līdzdalību tajā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU