DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
16. septembrī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tiesu sistēma

Ieceļ Administratīvās apgabaltiesas un Rīgas pilsētas tiesas priekšsēdētāju

Piektdien, 16. septembrī, Tieslietu padome tiesnesi Ojāru Priedīti iecēla par Administratīvās apgabaltiesas priekšsēdētāju un tiesnesi Andu Kraukli par Rīgas pilsētas tiesas priekšsēdētāju. Abi tiesu priekšsēdētāji amatā iecelti uz pieciem gadiem.

O. Priedītis tiesneša amata pienākumus pilda vairāk nekā 15 gadus. No 2006. gada strādājis Administratīvajā rajona tiesā. No 2011. gada līdz 2016. gadam bija Administratīvās rajona tiesas priekšsēdētāja vietnieks. No 2017. gada strādā Administratīvajā apgabaltiesā. O. Priedītis, iezīmējot Administratīvās apgabaltiesas darbības attīstību, norāda: “Ir jāturpina saglabāt tādas vērtības kā tiesas neatkarība, pieejamība un lietu izskatīšana saprātīgos termiņos, sagatavojot kvalitatīvi argumentētus nolēmumus.”

Ieceltā Rīgas pilsētas tiesas priekšsēdētāja A. Kraukle tiesneša amata pienākumus pilda kopš 2016. gada Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesā. No 2019. gada pildīja Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesas priekšsēdētāja vietnieka pienākumus. No 2021. gada iecelta par Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesas priekšsēdētāja vietnieci. Kopš 2022. gada 1. augusta strādā Rīgas pilsētas tiesā. Kopš 2020. gada darbojas arī Tiesnešu ētikas komisijā. A. Kraukle Rīgas pilsētas tiesas darbības koncepcijā uzsver: “Rīgas pilsētas tiesai jābūt mūsdienīgai, neatkarīgai, objektīvai un sabiedrībai pieejamai, nodrošinot tai piekritīgo strīdu risināšanu efektīvā tiesas procesā.”

Tieslietu padome nolēma arī Administratīvās rajona tiesas tiesnešus – Agri Dreimani, Ingu Juhņeviču – Knoku un Ilzi Freimani, pārcelt darbā Administratīvajā apgabaltiesā.

Papildu informācija

Tieslietu padomes apstiprinātā rajona (pilsētas) tiesas un apgabaltiesas priekšsēdētāja, priekšsēdētāja vietnieka un tiesu nama priekšsēdētāja izvirzīšanas un iecelšanas kārtība nosaka, ka pēc atlases komisijas atzinuma par kandidāta piemērotību amatam saņemšanas, Tieslietu padome lemj par kandidāta iecelšanu amatā.

Tieslietu padomes viena no funkcijām saskaņā ar likumu “Par tiesu varu” - tiesneša pārcelšana darbā augstāka līmeņa tiesā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU