DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. septembrī, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns tiekas ar Rīgas un visas Latvijas Metropolītu Aleksandru

Ceturtdien, 15. septembrī, Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns tikās ar Visaugstisvētīto Rīgas un Visas Latvijas Metropolītu Aleksandru.

Tieslietu ministrs Metropolītam Aleksandram apliecināja, ka Latvijas Republikai kopš tās proklamēšanas 1918. gada 18. novembrī vienmēr ir bijis svarīgi, ka neatkarīgā Latvijā darbojas pilnīgi patstāvīga un neatkarīga Latvijas Pareizticīgā Baznīca. Tieši tādēļ Saeima ir pieņēmusi Latvijas Pareizticīgās Baznīcas likuma grozījumus, kas stājušies spēkā 10. septembrī un kas juridiski noteic un nostiprina turpmāko Latvijas Pareizticīgās Baznīcas statusu.

J. Bordāns: “Latvijas valsts arī turpmāk pildīs savu konstitucionālo pienākumu aizsargāt ikviena Latvijas iedzīvotāja ticības, apziņas un reliģijas brīvību. Tāpēc Latvijas valsts garantē tādu Latvijas Pareizticīgās Baznīcas statusu, kāds tas ir noteikts Latvijas likumos atbilstoši Latvijas valsts un Latvijas Pareizticīgās Baznīcas dialogam, nepieciešamības gadījumā paredzot arī attiecīgu atbalstu un aizsardzību Latvijas pareizticīgajiem.”

Tikšanās laikā tika apspriests jautājums par to Latvijas Pareizticīgās Baznīcas garīdznieku turpmāko kalpošanu, kas nav Latvijas Republikas pilsoņi, par Latvijas Pareizticīgās Baznīcas neatgrieztiem īpašumiem un par garīgā semināra akreditāciju.

Jau ziņots, ka sadarbībā ar tieslietu ministru Jāni Bordānu Valsts prezidents Egils Levits sagatavoja un 5. septembrī iesniedza izskatīšanai Saeimā Latvijas Pareizticīgās Baznīcas likuma grozījumus. Saeima tos pieņēma 8. septembrī.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU