DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. septembrī, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Lauku attīstība

ES dalībvalstis Čehijā diskutēs par pārtikas nodrošinājumu pasaulē un ES lomu ilgtspējīgā pārtikas ražošanā

Ceturtdien, 15. septembrī, Prāgā (Čehijā) norisināsies Eiropas Savienības (ES) Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes neformālā sanāksme. Tās laikā ES dalībvalstis diskutēs par pārtikas nodrošinājumu un ES lomu ilgtspējīgā pārtikas ražošanā pasaulē. Latvijas delegāciju neformālajā padomē Prāgā vadīs Zemkopības ministrijas valsts sekretārs Raivis Kronbergs.

Pašlaik daudzas valstis joprojām cīnās ar Covid-19 pandēmijas sekām. Savukārt Krievijas karš Ukrainā izraisījis cenu satricinājumu pasaules pārtikas, enerģijas un mēslošanas līdzekļu tirgū. Satraukumu par pārtikas pieejamību pasaulē paudusi ANO Pārtikas un lauksaimniecības organizācija (FAO) un Pasaules pārtikas programma, brīdinot, ka akūts pārtikas trūkums pastiprināsies un var skart iedzīvotājus 20 pasaules valstīs.

ES iedzīvotājiem nav pamata bažām par pārtikas nodrošinājumu, tomēr ES dalībvalstīm būs jārisina jautājums, kā arvien pieaugošās inflācijas apstākļos nodrošināt pārtikas pieejamību mājsaimniecībām ar zemiem ienākumiem. Tādēļ Eiropadome ES līmenī ir pievērsusies nodrošinātībai ar pārtiku kā galvenajai šāgada prioritātei, un arī Latvijas interesēs ir nodrošināt, lai pārtikas produktu cenas nozīmīgi nepalielinātos.

Kopumā vērtējot situāciju, jāatzīmē, ka pasaules iedzīvotāju skaits turpina augt un ir jāpieliek daudz lielākas pūles un jāveicina inovācijas, lai ilgtspējīgi palielinātu lauksaimniecisko ražošanu, uzlabotu globālo piegādes ķēdi, mazinātu pārtikas zudumus un nodrošinātu visiem cilvēkiem pieejamu pilnvērtīgu pārtiku.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU