DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
08. septembrī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Vīrietis ar nereģistrētu motociklu Kapsēdē pārsniedz atļauto braukšanas ātrumu

7. septembrī Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonas fiksēja ātrumpārkāpēju, kurš apdzīvotā vietā traucās ar ātrumu 132 kilometri stundā, savukārt ārpus apdzīvotas vietas – ar 228 kilometriem stundā.

Vakar ap pulksten 14.40 Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonas fiksēja motociklu “Honda”, kurš Kapsēdē, vietā, kur atļauts pārvietoties ar ātrumu 50 kilometri stundā, pārvietojās ar ātrumu 132 kilometri stundā, tādējādi pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu par 82 kilometriem stundā. Likumsargi piefiksēja šo pārkāpumu un devās motocikla virzienā, lai to apturētu. Motociklists ārpus apdzīvotas vietas palielināja jau tā esošo ātrumu vēl par vismaz 100 kilometriem stundā. Mērierīce fiksēja 228 kilometrus stundā – vīrietis pārsniedza atļauto braukšanas ātrumu par 138 kilometriem stundā.

Likumsargi motociklistu apturēja un konstatēts, ka to vadīja vīrietis – tiesības viņam uz to brīdi vēl bija, tāpat alkohols nebija lietots, taču transportlīdzeklis gan nebija reģistrēts, tam nebija veikta valsts tehniskā apskate un nebija izdarīta tā īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonas par notikušo uzsāka vairākus administratīvo pārkāpumu procesus – par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, kurš nav reģistrēts noteiktajā kārtībā, kuram noteiktajā termiņā nav veikta valsts tehniskā apskate, par kuru nav veikta tā īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana.

Tāpat uzsākti administratīvo pārkāpumu procesi par ātruma pārkāpumiem apdzīvotā vietā un ārpus apdzīvoties vietas. Saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu, par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu vairāk par 60 kilometriem stundā ar mopēdiem, motocikliem, tricikliem, kvadricikliem, vieglajiem automobiļiem un kravas automobiļiem, kuru pilna masa nepārsniedz 7,5 tonnas, piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 360 līdz 480 eiro un transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegumu uz sešiem mēnešiem.

Savukārt par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu vairāk par 60 kilometriem stundā ar mopēdiem, motocikliem, tricikliem, kvadricikliem, vieglajiem automobiļiem un kravas automobiļiem, kuru pilna masa nepārsniedz 7,5 tonnas, ja tas izdarīts vietā, kura apzīmēta ar 519. vai 555. ceļa zīmi “Apdzīvotas vietas sākums” vai ar 533. ceļa zīmi “Dzīvojamā zona”, piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 540 līdz 680 eiro un transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegumu uz 12 mēnešiem.

Valsts policija aicina vadītājus nebūt pārgalvīgiem un atcerēties, ka atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana, kā arī citu ceļu satiksmes noteikumu prasību neievērošana apdraud ne tikai paša transportlīdzekļa vadītāja, bet arī citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību un veselību.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU