DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. augustā, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Latvija nodrošinās rehabilitāciju smagi cietušajiem karavīriem no Ukrainas

2022. gada 15. augustā atsāksies Ārlietu ministrijas koordinētā rehabilitācijas programma ievainotajiem Ukrainas karavīriem. Nacionālajā rehabilitācijas centrā ”Vaivari” trīs nedēļu garu ārstēšanas kursu uzsāks 12 Ukrainas karavīri, lai saņemtu rehabilitācijas pakalpojumus un atveseļotos no smagajām traumām, kas gūtas, aizstāvot Ukrainu no Krievijas bruņoto spēku uzbrukuma.

Ņemot vērā 24. februārī Krievijas uzsākto pilna apmēra karu pret Ukrainu, 2022. gada 7. martā Ministru kabinets nolēma atjaunot valdības atbalsta programmu Ukrainā cietušo militārpersonu rehabilitācijai no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” un piešķīra konfliktā Ukrainā cietušo militārpersonu rehabilitācijai Latvijā 280 000 eiro, kas iekļauj rehabilitācijas izmaksas, ceļa izdevumus un tehnisko palīglīdzekļu izmaksas.

Ukrainas pacientu atlasi, nogādāšanu Latvijā un rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanu Nacionālajā rehabilitācijas centrā ”Vaivari” koordinē Ārlietu ministrija sadarbībā ar Veselības ministriju, Labklājības ministriju un ar Aizsardzības ministrijas atbalstu. Sniedzot rehabilitāciju smagi ievainotajiem Ukrainas karavīriem, Nacionālā rehabilitācijas centra “Vaivari” speciālisti izmantos savas profesionālās prasmes un tehnoloģiju iespējas, lai mazinātu gūto ievainojumu sekas un palīdzētu pacientiem atgriezties sabiedrībā.

Medicīniskās palīdzības sniegšana personām, kuras guvušas ievainojumus militāro sadursmju laikā Ukrainas austrumos, tika uzsākta jau 2014. gadā. Līdz 2019. gadam Latvija ir nodrošinājusi 58 Ukrainā cietušo ārstēšanu Latvijas ārstniecības iestādēs.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU