DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. augustā, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Latvijas un Jaunzēlandes ārlietu ministri pārrunā globālos drošības izaicinājumus

Turpinot vizīti Jaunzēlandē, 2022. gada 11. augustā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Jaunzēlandes ārlietu ministri Nanaju Mahutu (Nanaia Mahuta) un pamatiedzīvotāju jautājumu un tiesu ministru Aupito Viljamu Sio (Aupito William Sio).

Latvijas un Jaunzēlandes ārlietu ministri pauda gandarījumu par līdzšinējo veiksmīgo sadarbību kopš diplomātisko attiecību nodibināšanas 1991. gadā. Abi ministri izteica cerību, ka vizīte rosinās dinamiskāku politisko un ekonomisko dialogu. “Nozīmīgu pienesumu sniegs nupat atklātā Latvijas vēstniecība Kanberā, kas nodrošinās lielākas iespējas Latvijas klātbūtnei Indijas un Klusā okeāna reģionā,” sacīja E. Rinkēvičs.

Latvija augstu vērtē sadarbību ar Jaunzēlandi kā līdzīgi domājošu partneri reģionālos un starptautiskos formātos. Mūs saista kopīga izpratne par demokrātiju, cilvēktiesībām, multilaterālismu un noteikumos balstītu starptautisko kārtību, ko šobrīd nopietni apdraud Krievijas iebrukums Ukrainā. E. Rinkēvičs atzinīgi novērtēja Jaunzēlandes stingro nostāju un līdz šim piemērotās sankcijas pret agresorvalsti. Ministrs aicināja Jaunzēlandi turpināt iesaistīties Ukrainas atbalstā, kā arī nepieļaut, ka Krievijas pastrādātie noziegumi Ukrainā paliek nesodīti. E. Rinkēvičs uzsvēra nepieciešamību iestāties pret Krievijas izplatīto dezinformāciju dažādos pasaules reģionos.

Sarunas partneri bija vienisprātis, ka pašreizējā ģeopolitiskajā kontekstā demokrātijām ir jāsadarbojas un pauda gandarījumu, ka Eiropas Savienības un Jaunzēlandes attiecības kļūst tikai ciešākas. To pierāda Eiropas Savienības stratēģija sadarbībai Indijas un Klusā okeāna reģionā, kā arī nesen noslēgtās sarunas par Eiropas Savienības–Jaunzēlandes Brīvās tirdzniecības nolīgumu. 

Sarunā ar pamatiedzīvotāju lietu ministru tika pārrunātas aktualitātes saistībā ar klimata pārmaiņu radītajiem izaicinājumiem un to ietekmi uz Klusā okeāna salu valstīm.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU