DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
10. augustā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Kariņš: Latvija un ASV ir vienotas Ukrainas atbalstam

FOTO: Valsts kanceleja

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš šodien, 10. augustā, tiekoties ar ASV aizsardzības sekretāru Loidu Ostinu (Lloyd Austin III), pārrunāja Latvijas un ASV divpusējo sadarbību drošības jomā un tās tālāko stiprināšanu, NATO samitā Madridē pieņemto lēmumu iedzīvināšanu un atbalsta turpināšanu Ukrainai cīņā pret Krievijas militāro agresiju.

“Latvija un ASV ir cieši sabiedrotie, kurus vieno kopīgas vērtības – brīvība, demokrātija un likuma vara. Mēs esam cieši sabiedrotie gan labos, gan sliktos laikos. Arī šobrīd, kad Krievija īsteno brutālu karu Ukrainā, mēs ar ASV esam vienoti, strādājot pie NATO stiprināšanas un atbalsta sniegšanas Ukrainai,” tikšanās laikā uzsvēra K. Kariņš.

Ministru prezidents tikšanās laikā uzsvēra, ka ASV ir Latvijas stratēģiskais partneris, ar kuru īpaši nozīmīga ir sadarbība drošības jomā. K. Kariņš pateicās par  ASV ilgstošo atbalstu Latvijas un Baltijas reģiona drošības stiprināšanā, kopš 2014. gada nodrošinot ASV karavīru klātbūtni Latvijā un cieši sadarbojoties ar Latvijas Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem mācībās un militāro speciālistu apmācībā ASV.

Puses pārrunāja arī divpusējās sadarbības stiprināšanas iespējas, tostarp bruņojuma iegādē – Latvija no ASV ir iegādājusies “Black Hawk” helikopterus kā arī plāno iegādāties “Himars” raķešu artilērijas sistēmas. Tikšanās laikā Ministru prezidents un ASV aizsardzības sekretārs pārrunāja arī NATO samita Madridē pieņemtos nozīmīgos lēmumus Austrumu flanga stiprināšanai. 

Tikšanās laikā Ministru prezidents uzsvēra, ka arī Latvija turpina attīstīt aizsardzības spējas, kas stiprinās gan Latvijas, gan Baltijas reģiona drošību – valdība un Saeima ir lēmusi par aizsardzības finansējuma palielinājumu ar mērķi trīs gadu laikā sasniegt kopējo finansējumu 2,5% apmērā no IKP. Tas sekmēs nepieciešamā bruņojuma iegādi, jauna militārā poligona izveidi un armijas kaujasspēju stiprināšanu. Tāpat tika pārrunāta aktuālā situācija Ukrainā un nepieciešamība turpināt sniegt visa veida atbalstu Ukrainai cīņā pret Krievijas militāro agresiju.

K. Kariņš norādīja, ka Latvija turpinās sniegt visa veida atbalstu Ukrainai tās cīņā pret Krievijas militāro agresiju – tikai Ukrainas uzvara apturēs Krievijas režīma militārās ambīcijas.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU