DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. jūlijā, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Valsts prezidents Egils Levits: ir ārkārtīgi svarīgi apspriest Krievijas atbildību no starptautisko tiesību viedokļa

FOTO: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

Valsts prezidents Egils Levits mākslas muzejā “Rīgas Birža” šovakar uzrunāja gaidāmā starptautiskā Tieslietu līderu foruma “Atbildība un inovācijas pārmaiņu laikā” dalībniekus. Valsts prezidents izteica pateicību par šī foruma organizēšanu, izsakot vēlmi redzēt forumu kā ikgadēju tikšanos, kurā tieslietu jomā strādājošie varētu regulāri apspriest tieslietu sistēmas izaicinājumus.

E. Levits norādīja, ka “šajos sarežģītajos laikos ir svarīgi uzturēt profesionālu dialogu un diskusijas starp tiesu jomā strādājošiem un arī politiķiem.” Tā kā foruma ietvaros īpaša uzmanība tiks veltīta Krievijas kara noziegumu izmeklēšanai, E. Levits atzīmēja, ka “valstīm, kuras ievēro likumus, ir jāapvienojas, lai apturētu agresoru un atbalstītu Ukrainu tās atjaunošanā”.

“Starptautisko tiesību pārkāpumu un uzbrukumu apmērs, kas pašlaik tiek vērsts pret Ukrainu, ir unikāls kopš 1945. gada. Tāpēc ir ārkārtīgi svarīgi apspriest Krievijas atbildību no starptautisko tiesību viedokļa. Pastāv virkne iespēju, kā panākt šīs atbildības iestāšanos,” turpināja Valsts prezidents, atzīmējot, ka starptautisko tiesību standartu nepieciešams uzturēt ar jebkādiem līdzekļiem. E. Levits foruma dalībniekus iepazīstināja ar dažām iespējām – sūdzības Starptautiskajā tiesā un Starptautiskajā krimināltiesā Hāgā, sankcijas, īpaša starptautiskā tribunāla izveide un nacionāla līmeņa izmeklēšanu veikšana. “Mērķis ir skaidrs – likumos balstīta starptautiskā kārtība bez izņēmumiem un privilēģijām,” nobeigumā teica Valsts prezidents Egils Levits.

14. jūlijā Rīgā notiks starptautisks Tieslietu līderu forums “Atbildība un inovācijas pārmaiņu laikā”, kurā tieslietu līderi no vairākām pasaules valstīm diskutēs par iespējām nodrošināt tieslietu sektora attīstību mūsdienu mainīgajos apstākļos.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU