DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. jūlijā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

2022. gada 6. jūlijs uz valsts robežas un valsts iekšienē

Trešdien, 6. jūlijā Valsts robežsardzes amatpersonas uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatēti 67 likumpārkāpēji.

Uz ārējām robežām konstatēti 33 robežpārkāpēji, tajā skaitā:

  • Konstatēts viens ārzemnieks ar viltotiem dokumentiem

Lidostas „Rīga” robežkontroles punktā konstatēts viens Albānijas pilsonis, kurš robežsargiem uzrādīja viltotu Lietuvas identifikācijas karti, pasi un transportlīdzekļa vadītāja apliecību. Par viltotu dokumentu izmantošanu uzsākts kriminālprocess. Kriminālprocesa ietvaros viltotie dokumenti izņemti.

  • Ieceļošana Latvijā liegta sešiem ārzemniekiem

Terehovas, Pāternieku un Lidostas „Rīga”  robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā liegta diviem Azerbaidžānas, diviem Kazahstānas, vienam Īrijas un vienam Baltkrievijas pilsonim, jo ārzemniekiem nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas. Personas atgrieztas uz izceļošanas valsti.

  • Uzturēšanās nosacījumu pārkāpumi konstatēti 13 ārzemniekiem

Terehovas, Grebņevas un Lidostas „Rīga”   robežkontroles punktā konstatēti astoņi Ukrainas, divi Moldovas, viens Čadas, viens Gruzijas un viens Austrālijas pilsonis, kuri bija pārkāpuši uzturēšanās nosacījumus (pārsniegts vīzā vai bezvīzu režīma  noteiktais uzturēšanās laiks) Šengenas zonas valstīs. Lietvedība viena Ukrainas pilsoņa administratīvā pārkāpuma lietā netika uzsākta, pārējās personas sauktas pie administratīvās atbildības.

  • Izceļošana no valsts liegta vienam Latvijas pilsonim

Lidostas „Rīga” robežkontroles punktā konstatēts viens uz Lielbritāniju izceļojošs Latvijas pilsonis, kura dokuments nav derīgs izceļošanai uz Lielbritāniju. Personai liegta izceļošana no valsts.

Veicot imigrācijas kontroles pasākumus valsts iekšienē, ieceļošanas vai uzturēšanās noteikumu pārkāpumi konstatēti deviņām personām – trīs Lietuvas, diviem Rumānijas, vienam Latvijas, vienam Krievijas, vienam Baltkrievijas un vienam Igaunijas pilsonim.

Par pārkāpumiem transportlīdzekļu un kuģošanas līdzekļu ekspluatācijas jomā Valsts robežsardzes amatpersonas saukušas pie administratīvās atbildības vai liegušas šķērsot robežu 25 personām – 10 Baltkrievijas, četriem Krievijas, trīs Latvijas, trīs Polijas, diviem Moldovas, diviem Ukrainas un vienam Serbijas pilsonim.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU