DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
06. jūlijā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Vairākas Trīs jūru reģiona Tirdzniecības un rūpniecības kameras vienojas kopīgā paziņojumā par atbalstu Ukrainai

Trīs jūru iniciatīvas samita un biznesa foruma ietvaros notikušajā Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) sadarbībā ar AS “Rietumu Bank” organizētajā diskusijā Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Polijas, Horvātijas, Bulgārijas, un Ukrainas Tirdzniecības un rūpniecības kameras kopā ar Amerikas un Kanādas Tirdzniecības palātām Latvijā vienojās kopīgā paziņojumā, kurā izteikta nostāja gan par palīdzību, lai sekmētu Ukrainas uzvaru karā, gan pausts atbalsts Ukrainas dalībai Eiropas Savienībā.

Trīs jūru iniciatīvas samita ietvaros 20. jūnijā norisinājās reģiona Tirdzniecības un rūpniecības kameru diskusija “Reģionālās drošības nodrošināšana, izmantojot transporta, enerģētikas un infrastruktūras tīklus: kameru loma tajā”, kurā liela uzmanība tika pievērta Krievijas īstenotā kara Ukrainā ietekmei uz pārējo pasauli, kā arī nepieciešamībai atbalstīt Ukrainu visos iespējamos veidos. Diskusijas noslēgumā Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Polijas, Horvātijas, Bulgārijas un Ukrainas Tirdzniecības un rūpniecības kameras kopā ar Amerikas un Kanādas Tirdzniecības palātām Latvijā vienojās kopīgā paziņojumā par atbalstu Ukrainai.

Paziņojumā, kas nosūtīts Eiropas Padomes prezidentam Šarlam Mišelam (Charles Michel), Eiropas Komisijas prezidentei Urzulai fon der Leienai (Ursula von der Leyen) un Eiropas Parlamenta prezidentei Robertai Metsolai (Roberta Metsola), organizācijas pauž savu nostāju, ka jādara visu iespējamo, lai apturētu karu Ukrainā un nodrošinātu Ukrainas uzvaru, Trīs jūru iniciatīvas valstīm ilgtermiņā jāpalīdz Ukrainai pēc iespējas vairāk, kā arī nepieciešams aizsargāt Rietumu vērtības, pret kurām karo Krievija. Tāpat paziņojumā izteikts aicinājums noteikt aizliegumu dabasgāzes, naftas un ogļu importam Eiropas Savienībā no agresorvalstīm un pausts atbalsts Ukrainas vēlmei kļūt par Eiropas savienības dalībvalsti.

LTRK prezidents Aigars Rostovskis komentē: “Krievijas iebrukums Ukrainā ir skaidrs mēģinājums izjaukt pasaules kārtību un mēs, Trīs jūru iniciatīvas valstu biznesa organizācijas, skaidri paužam atbalstu Ukrainai un viedokli par nepieciešamajiem lēmumiem, jo tikai saprotamā un paredzamā kārtībā var norisināties un attīstīties uzņēmējdarbība, tādā veidā veicinot iedzīvotāju labklājību. Mēs stingri nosodām Krievijas iebrukumu Ukrainā un mums kopīgi ir jāizdara viss, lai atjaunotu saprotamu pasaules kārtību, kurā var brīvi darboties uzņēmēji un cilvēkiem ir iespēja vairot savu labklājību.”

Trīs jūru reģiona biznesa sabiedrības pārstāvju paziņojuma mērķis ir aicināt uzrunātos politiķus atbalstīt nostāju un veidot Eiropas politiku saskaņā ar paziņojumā izteikto viedokli.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU