DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
01. jūlijā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Pabriks piedalīsies Zemessardzes 1. Rīgas brigādes 30. gadadienas pasākumos

Rīt, 2. jūlijā, aizsardzības ministrs Artis Pabriks piedalīsies Zemessardzes 1. Rīgas brigādes 30. gadadienas svinīgajos pasākumos.

Plkst. 11.00 Rātslaukumā Rīgā aizsardzības ministrs pasniegs pateicības rakstus karavīriem un zemessargiem par profesionāli un atbildīgi veiktu dienestu.

No plkst. 12.15. līdz 13.40 notiks Zemessardzes 1. Rīgas brigādes 30. gadadienai veltīta militārā parāde, kas virzīsies no Kaļķu ielas līdz Brīvības piemineklim, turpinot gājienu pa Kalpaka bulvāri līdz Strēlnieku un Hanzas ielas krustojumam. Muzikālo pavadījumu parādē nodrošinās Zemessardzes orķestris.

Svinīgajos pasākumos piedalīsies arī Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Egils Leščinskis un Zemessardzes 1. Rīgas brigādes komandieris pulkvedis Kaspars Pudāns.

Augstu vērtējot Zemessardzes 1. Rīgas brigādes personālsastāva iesaisti uzdevumu izpildē un viņu ģimeņu atbalstu, tiks organizēts arī brigādes karavīriem, zemessargiem un viņu ģimenēm veltīts pasākums.

1992. gada 30. jūnijā ar Latvijas Republikas  Zemessardzes priekšnieka pavēli Nr. 14 “Par novadu vienību izveidošanu” tika izveidotas piecas novadu brigādes, tai skaitā Zemessardzes 1. Rīgas apriņķa brigāde ar štābu Rīgā.

Pašlaik Zemessardzes 1. Rīgas brigādes teritorijā atrodas pieci bataljoni –13. kājnieku bataljons Teikā, 17. kaujas atbalsta bataljons Mārupē, 19. kaujas nodrošinājuma bataljons Ropažu novadā, Studentu bataljons Torņakalnā un  53. kājnieku bataljons Bauskā, kā arī atsevišķās rotas – Aizsardzības no masu iznīcināšanas ieročiem rota Teikā un Inženieru rota Iecavā.

Zemessardzes 1. Rīgas brigādē dien vairāk nekā 2100 zemessargu, no kuriem vairāk kā 30 gadus dienestā ir 285 zemessargi un Zemessardzes veterāni.

Pārliecība par tautas pašaizsardzības organizācijas nepieciešamību radās 1991. gada barikāžu dienās, un 1991. gada 23. augustā tika pieņemts likums “Par Latvijas Zemessardzi”. Dažu mēnešu laikā 35 teritoriālajos bataljonos iestājās vairāk nekā 10 000 cilvēku. Pēc gada brīvprātīgo zemessargu skaits jau bija gandrīz 17 000, Zemessardzei kļūstot par lielāko atjaunotajai Latvijas valstij uzticamo militāro organizāciju.

Šo gadu laikā Zemessardze ir izveidojusies par skaitliski lielāko Nacionālo bruņoto spēku struktūru un valsts aizsardzības pamatu. Zemessardze dod iespēju Latvijas Republikas pilsoņiem brīvprātīgi kalpot savai valstij, rūpējoties par tās drošību.

Zemessardzē var iestāties neatkarīgi no tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Vairāk informācijas par pieteikšanos Zemessardzē: www.esizemessargs.lvwww.zs.mil.lv vai zvanot 1811.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU