DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. jūnijā, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

KNAB pabeidzis pārbaudi par iespējamo deputāta ietekmēšanu likumprojekta balsojumā

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), pamatojoties uz vairāku personu iesniegumiem, veica resorisko pārbaudi, kurā izvērtēja informāciju par divu Saeimas deputātu iespējamām prettiesiskām darbībām, proti, kukuļošanu un ietekmēšanu, saistībā ar likumprojekta “Civilās savienības likums” virzīšanu izskatīšanai Saeimai trešajā lasījumā. 2022. gada 14. jūnijā KNAB pabeidza pārbaudi un pieņēma lēmumu par atteikšanos uzsākt kriminālprocesu.

Resoriskajā pārbaudē KNAB izvērtēja gan iestādes rīcībā esošos, gan papildus iegūtos materiālus, kā arī iesaistīto personu sniegtos paskaidrojumus.

Pārbaudes laikā KNAB amatpersonu darbībās nekonstatēja noziedzīgus nodarījumus, par kuriem atbildība paredzēta Krimināllikumā. Iestāde neguva pierādījumus, ka amatpersonas būtu īstenojušas kukuļošanu vai tirgošanos ar ietekmi. Tādējādi, ievērojot iepriekšminēto, KNAB 14. jūnijā pieņēma lēmumu par atteikšanos uzsākt kriminālprocesu.

KNAB uzsver, ka pārbaudes laikā iegūtā informācija ļāva secināt, ka balsošana par konkrēto likumprojektu ir neizbēgams politiskā procesa elements un šāda rīcība neapdraud likuma virzību, jo tas ir politisks lēmums. KNAB ieskatā, lai turpmāk izslēgtu šaubas par balsojumiem gan Saeimas komisiju, gan Saeimas sēdēs, būtu lietderīgi izvērtēt iespēju sēdes organizēt klātienē.

Ņemot vērā plašsaziņas līdzekļu un sabiedrības interesi, KNAB anonimizējis un publiskojis iestādes pieņemto lēmumu par resoriskās pārbaudes pabeigšanu.

Saite uz KNAB pieņemto lēmumu: https://www.knab.gov.lv/lv/media/3290/download

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU