DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. jūnijā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Notiks RTU studējošo Ukrainas bēgļu un viņu atbalstītāju tikšanās

Publicitātes foto

Izsakot pateicību ziedotājiem, kuri snieguši atbalstu Ukrainas studentiem un mācībspēkiem, kas kara dēļ bija spiesti pamest savu zemi un patlaban studē vai strādā Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU), RTU Attīstības fonds rīko Ukrainas bēgļu un ziedotāju tikšanos. Tā norisināsies ceturtdien, 16. jūnijā, plkst. 14.00 RTU studentu pilsētiņā, Āzenes ielā 6, Konferenču telpā.

Tūlīt pēc kara sākšanās RTU izplatīja aicinājumu Ukrainas bēgļiem studijas vai darbu turpināt RTU, savukārt RTU Attīstības fonds uzsāka ziedojumu vākšanas kampaņu, lai viņus atbalstītu finansiāli. Patlaban atbalsts tiek nodrošināts 26 studentiem, un līdz šim brīdim kopumā saziedoti 43 100 eiro. Lielākie ziedotāji ir uzņēmumi «Light Guide Optics International», «ECENTA», Studenšu korporācija «IMERIA».

«Vissāpīgākā ir apziņa, ka, iespējams, Ukrainu esmu pametis uz visiem laikiem,» saka 18 gadus vecais Jurijs, kurš Rīgā ieradies kopā ar mammu un māsu un patlaban ķīmijas studijas, ko uzsācis Tarasa Ševčenko Kijivas Nacionālajā universitātē, turpina RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātē, apgūst ne tikai ķīmiju, bet arī latviešu valodu. Latviju par gala mērķi Jurija ģimene izvēlējusies, jo šeit ir paziņas, kas var atbalstīt bēgļus, kā arī Latvijā plaši lietotā angļu un krievu valoda atvieglo ģimenes adaptēšanos jaunajā mītnes vietā. Jurijs cenšas laiku Latvijā pavadīt pēc iespējas pilnvērtīgāk, līdztekus studijām sportojot, tomēr viņš ļoti ilgojas pēc mājām un klusībā cer tur atgriezties pēc iespējas ātrāk.

Savukārt Sofija un Anna ir 2. kursa studentes Kijivas Nacionālajā tehnoloģiju un dizaina universitātē, bet RTU uzsākušas apgūt grafiskā dizaina tehnoloģiju un funkcionālās komunikācijas kursus. Rīgu un RTU meitenes izvēlējušās, jo Sofijas mamma ir Latvijas valsts stipendiāte un viespētniece RTU. «Ukrainu man nācās pamest pēkšņi. Sākot skanēt gaisa trauksmes sirēnām, nebija daudz laika, lai sakravātu mantas, tāpēc Latvijā ierados ar vienu somu un ziemas drēbēs,» stāsta Anastasija. Finansiālo atbalstu abas studentes izmanto studiju materiālu, sezonas apģērba un pārtikas produktu iegādei.

Pasākumā «Par atbalstu Ukrainas studentiem un mācībspēkiem» studenti no Ukrainas tiksies ar RTU vadību un ziedotājiem, iecerēta arī saruna ar RTU Attīstības fonda vadību, lai noskaidrotu, kāda palīdzība studentiem patlaban vajadzīga visvairāk.

Jau kopš kara sākuma RTU Attīstības fonds sniedz atbalstu Ukrainas studentiem, ziedojumu kampaņā iesaistot gan RTU darbiniekus, gan sadarbības partnerus un vietējos iedzīvotājus. Kampaņā saziedotie līdzekļi Ukrainas bēgļiem palīdz segt ikdienas tēriņus un studiju materiālu iegādi. Fonds izsaka pateicību visiem ziedotājiem, bez kuru iesaistes nebūtu iespējams atbalsts Ukrainas bēgļiem.  

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU