DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
05. jūnijā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Z. Kalniņa-Lukaševica apmeklē Kanādas latviešu centru un atklāj izstādi “Latvijas traģēdija 1941”

2022. gada 4. jūnijā Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica, noslēdzot darba vizīti Toronto, Kanādā, apmeklēja Kanādas latviešu centru.

Parlamentārā sekretāre teica uzrunu izstādes Latvijas traģēdija 1941” atklāšanā, kura tapusi Latvijas Okupācijas muzejam un muzejam Ebreji Latvijā” cieši sadarbojoties ar Kanādas kara muzeju Otavā. “Izstādei ir īpaša nozīme šobrīd, kad piedzīvojam vēstures atkārtošanos un kara šausmu atgriešanos Eiropā. Krievija Ukrainā pastrādā brutālus kara noziegumus. Pret Ukraiņu tautu tiek vērsts genocīds, bērni, sievietes, seniori tiek izvesti uz Krieviju. Krievija atkārto padomju režīma īstenotās šausmas,” tā parlamentārā sekretāre.

Pulcējoties daudziem Kanādas latviešu sabiedrības pārstāvjiem, Latviešu Nacionālās apvienības Kanādā Padomes prezidija priekšsēdes Ilzes Kuplēnas-Ewart vadītā sarunā ar Ārlietu ministrijas parlamentāro sekretāri tika pārrunāts, kā palīdzēt Ukrainai, kā stiprināt Latvijas drošību, kas darāms enerģētikas sektorā Latvijā un kā visos šajos jautājumos stiprināt sadarbību ar Kanādu un mūsu cilvēkiem Kanādā.

Kanādā ir viena no daudzskaitlīgākajām latviešu  kopienām pasaulē. Ar Latvijas saknēm lepojas 30 000, no kuriem lielākā daļa dzīvo tieši Toronto apkārtnē. Pateicoties latviešu kopienas neatlaidīgam darbam, ir izveidotas vairākas organizācijas, centri un skolas, kas palīdzēja saglabāt latviskumu. Kanāda savulaik bija pirmā no G7 valstīm, kas atzina Latvijas neatkarības atjaunošanu 1991. gada 26. augustā.

Vizītes laikā parlamentārā sekretāre piedalījās arī Toronto Latviešu biedrības sestdienas skolas 71. izlaidumā. Z. Kalniņa-Lukaševica sveica absolventus un uzsvēra sestdienas skolas nenovērtējamo nozīmi latviskās identitātes uzturēšanā un latviešu valodas apguvē. Z. Kalniņa-Lukaševica pateicās Toronto Latviešu biedrības sestdienas skolas pārzinei Ilzei Maksiņai par pašaizliedzīgu darbu un ieguldījumu, kā arī skolotājiem un viņu palīgiem par latviešu valodas apguves veicināšanu, saites ar Latviju un tās kultūru stiprināšanu.

Tikšanās laikā ar tautiešiem piedalījās Latvijas vēstnieks Kanādā Kaspars Ozoliņš.

Informācijai:

Toronto Latviešu biedrības sestdienas skola dibināta 1950.gadā ar mērķi izkopt latvisko identitāti un kultūru, mācīties latviešu valodu un stiprināt saites ar latviešu tautu. Skolu apmeklē bērni no 3 līdz 14 gadu vecumam un apgūst tādus mācību priekšmetus kā latviešu valodu, vēsturi, ģeogrāfiju, tautas dejas, dziedāšanu, koklēšanu. Skolas telpas atrodas Toronto Latviešu centrā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU