DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
30. maijā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Andreja Upīša memoriālais muzejs aicina uz tikšanos ar Ingu Žoludi

FOTO: MMA

7. jūnijā plkst. 18.00 Andreja Upīša memoriālajā muzejā Rīgā (Brīvības iela 38–4) notiks tikšanās ar rakstnieci Ingu Žoludi, tādējādi noslēdzot pagājušajā rudenī aizsākto un šajā pavasarī turpināto sarunu ciklu ar romānu un literatūrzinātnisko monogrāfiju sērijas “Es esmu…” autoriem. Sarunu vadīs Mg. phil. Arnis Koroševskis.

Pēc viena no pamanāmākajiem un nozīmīgākajiem notikumiem jaunākajā latviešu literatūrā – vēstures romānu sērijas “Mēs. Latvija, XX gadsimts” (2014–2018) – tās iniciatori 2018. gadā nolēma spert nākamos soļus ar vēl jo iespaidīgāka literāra projekta īstenošanu. Šoreiz, lai radītu Latvijas kultūras vēsturē unikālu un līdz šim nebijušu literatūras un literatūrzinātnes mijiedarbes projektu, vienkopus pulcēti ne tikai dažādu paaudžu un literārās pieredzes rakstnieki, bet arī literatūrzinātnieki, kuru redzeslokā nonākušas 13 Latvijas kultūras vēsturē nozīmīgas personības – sākot ar Annu Brigaderi un beidzot ar Ilzi Šķipsnu. 2020. gadā sērijā tika publicēti pirmie literātu darbi – Andra Zeibota romāns “Krauklis”, Ingas Gailes romāns “Rakstītāja”, Laimas Kotas romāns “Cilvēks ar zilo putnu”, 2021. gadā publicēts Andra Akmentiņa romāns “Meklējot Ezeriņu”, Ilzes Jansones romāns “Laika rēķins”, Māra Bērziņa romāns “Nākotnes kalējs” un Ingas Žoludes romāns “Vendenes lotospuķe”, bet nupat 2022. gada pavasarī publicēts arī Osvalda Zebra romāns “Mežakaija”.

Sarunā tiksimies ar Ingu Žoludi, kuras romāns “Vendenes lotospuķe” sniedz ieskatu ievērojamā un nozīmīgā latviešu rakstnieka Jāņa Poruka (1871–1911) dzīvē un radošajā darbā. Inga Žolude darbi tiek publicēti jau 20 gadus, taču pēdējo 15 gadu laikā viņa kļuvusi par vienu no redzamākajām un atzītākajām rakstniecēm latviešu prozā. Žoludes romāni “Sarkanie bērni” (2011), “Materia Botanica” (2018), “Vendenes lotospuķe” (2021) un krājums “Stāsti” (2015) nominēti Literatūras gada balvai kā gada labākie prozas darbi. Par stāstu krājumu “Mierinājums Ādama kokam” (2010) rakstniece saņēmusi 2011. gada Eiropas Savienības balvu literatūrā. Arī romāns “Vendenes lotospuķe” pēdējā pusgada laikā guvis augstu novērtējumu lasītāju lokā un latviešu literatūras kritikā.

Saruna ar Ingu Žoludi noslēdz A. Upīša memoriālā muzeja organizēto sarunu ciklu ar sērijas “Es esmu…” autoriem.

Pasākumu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

Pasākuma norises vieta: A. Upīša memoriālais muzejs Rīgā (Brīvības ielā 38-4).
Pasākuma norises laiks: 7. jūnijs, 18.00–19.30.
Ieejas maksa: 5.00 €.

Vairāk informācijas: Andreja Upīša memoriālā muzeja speciālists Arnis Koroševskis, tālr. +371 67289767, +371 29254346; e-pasts: arnis.korosevskis@memorialiemuzeji.lv.

Memoriālo muzeju apvienības rīkots publisks pasākums.

Foto un video materiāli tiks publicēti interneta resursos un izmantoti muzeju publicitātes pasākumos.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU