DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
27. maijā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Eiropas Savienība

Ar pilsoniskā aktīvisma projektu prezentāciju noslēdz programmas “Eiropas Parlamenta Vēstnieku skola” mācību gadu

Noslēdzot programmas “Eiropas Parlamenta Vēstnieku skola” (turpmāk - EP Vēstnieku skolas) mācību gadu, skolēni visā Latvijā izstrādājuši pilsoniskās līdzdalības projektus, kurus prezentēs EP Vēstnieku skolu mācību gada izlaidumā pirmdien, 30. maijā, plkst. 13.00 tiešsaistē EP biroja Latvijā Facebook lapā

Projektus izstrādājušas skolas Alūksnē, Bauskā, Daugavpilī, Jūrmalā, Kārsavā, Kuldīgā, Limbažos, Preiļos, Rēzeknē, Rīgā, Salaspilī, Talsos, Tukumā un Valmierā. Plašāk ar tiem iespējams iepazīties šeit.

Skolēnus uzrunās Latvijas Republikas izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece, EP biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele, Latvijas Pilsoniskās alianses direktore Kristīne Zonberga  un programmas eksperte, politoloģe Žaneta Ozoliņa. Ar saviem projektiem iepazīstinās dažādu novadu komandas.

“Aktīva pilsoniskā sabiedrība ir parlamentārās demokrātijas kvalitātes garants. Tāpēc man ir liels gandarījums, ka EP Vēstnieku skolu jaunieši ir apzinājuši un stiprinājuši savu pilsoņa spēku, aizstāvot skolas statusu, mainot ielas nosaukumu, risinot jauniešu nodarbinātības problēmas vai atbalstot kara bēgļus no Ukrainas. Eiropas Savienības parlamentārā demokrātija sākas ar aktīvu līdzdarbošanos savā pilsētā un novadā,” norāda Eiropas Parlamenta biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele.

Visa mācību gada garumā skolēniem klātienē un attālināti bija iespēja sastapt un iepazīt Latvijas nevalstisko organizāciju pārstāvjus, žurnālistus no nacionālajiem un reģionālajiem medijiem, Eiropas Pilsoņu balvas ieguvējus, kopā izzinot indivīda un kopienas atbildību par lēmumu pieņemšanu un to kontroli.

Par EP Vēstnieku skolām

EP Vēstnieku skolas ir ES mēroga programma, ko īsteno visās 27 dalībvalstīs. Latvijā, kur aizvadīts sestais mācību gads, programmā patlaban aktīvi iesaistījušās vairāk nekā 75 skolas, simtiem skolotāju un tūkstošiem skolēnu, kuri brīvprātīgi izglīto un iesaista vienaudžus un sabiedrību diskusijās par Latvijai būtiskiem ES jautājumiem, tā stiprinot eiropeisko identitāti.

Katru gadu programmā iesaistās jaunas skolas. Noslēdzoties 2020./21. mācību gadam, par EP Vēstnieku skolām kļuvušas jaunas skolas Daugavpilī, Kalnciemā, Liepājā, Mārupē, Rīgā un Valmierā. Viesojoties skolās un pieslēdzoties atklātajām stundām attālināti, programmā aktīvi iesaistās arī no Latvijas ievēlētie EP deputāti.

Pērn EP Vēstnieku skolās tika uzsākts Parlamentārās demokrātijas skaidrošanas cikls, pirmajā gadā iepazīstot institūciju loma, bet šogad - pilsoņu aktīvisma nozīme demokrātijā. Nākamajā mācību gadā programmas dalībnieki pievērsīsies vēlēšanām un to nozīmei valsts un visas ES līmenī.

Papildu informācija

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU