DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
26. maijā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Aizsardzības ministrija akreditē Lielbritānijas aizsardzības atašeju

Šodien, 26. maijā,  darbam Latvijā Aizsardzības ministrija akreditēja Lielbritānijas aizsardzības atašeju komandleitnantu Marku Peidžu (Mark Page).

Komandleitnants M. Peidžs līdz šim bijis ANO Pavēlniecības štāba Dienvidkorejā Sadarbības nodaļas priekšnieks, kā arī savas militārās karjeras laikā dienējis Lielbritānijas Karalisko Jūras spēku mācību iestādēs un ieņēmis dažādus ar militāro aviāciju saistītus amatus.

Dienējot Lielbritānijas Karaliskajos Jūras spēkos, komandleitnants M. Peidžs ir piedalījies vairākās starptautiskajās operācijās, tostarp, NATO embargo operācijās Adrijas jūrā, lidojumiem slēgtas zonas nodrošināšanā Ziemeļu līcī, pirātisma apkarošanā Indijas okeānā, Lielbritānijas militārajās operācijās Sjerraleonē, Irākā un Afganistānā.

Komandleitnants M. Peidžs ieguvis kvalifikāciju dienestam četru veidu gaisa kuģos, kā arī ir kvalificēts instruktors vairākās militārās aviācijas disciplīnās.  

Lielbritānijas aizsardzības atašejs ir ieguvis licenciāta grādu profesionālās izglītības un attīstības jomā, kā arī kvalifikāciju pārvaldības un vadības jomā.

Ārvalstu aizsardzības atašeju uzdevums ir veicināt un sekmēt divpusējo sadarbību starp pārstāvēto valsti un Latviju.

Latvija sadarbojas ar Lielbritāniju NATO, Apvienotajos reaģēšanas spēkos, Ziemeļu grupā un citos formātos, kuru mērķis ir aizsardzības stiprināšana.

Apvienoto reaģēšanas spēku izveide ir Lielbritānijas iniciatīva, par kuras īstenošanu tika paziņots NATO samitā Velsā, kad iniciatīvas dalībvalstu aizsardzības ministri parakstīja nodoma protokolu par šo spēku izveidi. 2014. gada septembrī tika uzsākts darbs pie šo spēku struktūras izveides, uzdevumu un mērķu noteikšanas dalībvalstīm.

2015. gada 30. novembrī Lielbritānijā septiņas valstis – Lielbritānija, Dānija, Igaunija, Latvija, Lietuva, Nīderlande un Norvēģija – parakstīja dibināšanas līgumu par Apvienoto reaģēšanas spēku izveidi. 2017. gadā iniciatīvai pievienojās arī Somija un Zviedrija, savukārt 2021. gada aprīlī tai pievienojās Islande.

Latvijas galvenie ieguvumi, iesaistoties Apvienotajos reaģēšanas spēkos, ir sadarbības padziļināšana ar Lielbritāniju un citām šī spēku formējuma dalībvalstīm, kā arī bruņoto spēku kopējo spēju attīstība, regulāri piedaloties starptautiskajās militārajās mācībās, attīstot praktisko partnerību un jaunas kaujas spējas.

Ziemeļu grupa ir neformāls sadarbības forums, kurā ietilpst Ziemeļvalstis, Baltijas valstis, Vācija, Polija, Nīderlande un Lielbritānija un kura mērķis ir attīstīt kopīgus sadarbības projektus aizsardzības jomā.

Tāpat Latvijas un Lielbritānijas karavīri regulāri piedalās kopā NATO militārajās mācībās. Piemēram, pašlaik Ādažu poligonā notiekošajās militārajās mācībās “Summer Shield 2022” Lielbritānijas bruņoto spēku vienība atbalstīja bataljona līmeņa aizsardzības operācijas īstenošanu, nodrošinot tālās netiešās uguns atbalstu ar raķešu artilērijas sistēmu M270 MRLS.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU