DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
25. maijā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Valsts prezidents: Trīs jūru iniciatīvas dalībvalstis mudina stiprināt NATO Austrumu flangu

24. maijā Pasaules ekonomikas forumā Davosā Valsts prezidents Egils Levits kopā ar Igaunijas prezidentu Alaru Karisu un Polijas prezidentu Andžeju Dudu piedalījās Trīs jūru iniciatīvas (TJI) dalībvalstu prezidentu paneļdiskusijā par mūsdienīgas infrastruktūras attīstīšanu Centrāleiropā un Austrumeiropā un drošības jautājumiem reģionā.

Akcentējot TJI nozīmi reģionā, Valsts prezidents norādīja: “Trīs jūru iniciatīva ir unikāla tās pamatprincipos – politiski iedvesmota un ekonomiski motivēta. Tās mērķis ir piesaistīt privātos investorus mūsu reģionam. Taču jāattīsta ir abas puses, un TJI politiskā puse ir kļuvusi īpaši svarīga pēc notikumiem Ukrainā. TJI dalībvalstis ļoti cieši sadarbojas, lai nodrošinātu mūsu drošību un palīdzētu Ukrainai, jo reģions nenozīmē tikai ģeogrāfisko aspektu – reģions nozīmē arī dažādu kopīgu elementu apzināšanos. Kopš kara sākuma Ukrainā vairākās nozarēs mūsu sadarbība ir kļuvusi ļoti svarīga. Tas ir būtiski Eiropai, mums un Ukrainai. Lielākā daļa TJI valstu sniedz Ukrainai vislielāko atbalstu, arī absolūtā skaitliskā izteiksmē. Absolūtos skaitļos Latvija sniedz Ukrainai tādu pašu atbalstu kā Vācija, jo šis reģions ir svarīgs ne tikai politiski, bet arī no drošības viedokļa.”

Valsts prezidents pauda, ka Trīs jūru iniciatīvas 12 dalībvalstis, būdamas Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis, atbalsta Ukrainas paātrinātu uzņemšanu ES, jo “tas ir mūsu pienākums – mēs esam Ukrainas aizstāvji Eiropas Savienībā”.

Savukārt attiecībā uz reģiona drošības jautājumiem Valsts prezidents uzsvēra: “NATO samitā jūnijā tiks pieņemta jauna aizsardzības stratēģija. Trīs jūru iniciatīvas dalībvalstis, būdamas arī NATO dalībvalstis, un valstis, kam ir kopīga robeža ar Ukrainu un kas ir uzņēmušas visvairāk bēgļu, mudina stiprināt NATO Austrumu flangu. Protams, visām NATO dalībvalstīm ir svarīgi stiprināt NATO Austrumu flangu un NATO kā aizsardzības aliansi kopumā. Krieviju neprovocē spēks, to provocē vājums. Ja mēs izrādām vājumu, tas ir signāls Krievijai. Vienīgā atbilde, kā atturēt Krieviju, ir stiprināt NATO Austrumu flangu, un tas nozīmē galvenokārt mūsu valstis. Mūsu galvenais uzdevums ir to paveikt kopā ar mūsu Eiropas un transatlantiskajiem partneriem. NATO spēks ir Eiropas drošības pamats – ne tikai Latvijā, ne tikai Eiropas austrumu daļā, bet visā Eiropā. Rietumu pasaules drošība ir atkarīga no tā, cik spēcīga būs NATO.”

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU