DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. maijā, 2022
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Vienojas par sadarbības paplašināšanu ar Azerbaidžānu

Š.g. 20. maijā Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Edmunds Valantis tikās ar Azerbaidžānas ekoloģijas un dabas resursu ministru Muhtaru Babajevu (Mukhtar Babayev) un pavadošo delegāciju, lai pārrunātu Latvijas un Azerbaidžānas ekonomiskās sadarbības jautājumus.

“Azerbaidžāna ir nozīmīgs Latvijas ekonomiskās sadarbības partneris un esam ieinteresēti paplašināt abu valstu tirdzniecības sakarus. Mūsu ražotāju, jo īpaši farmācijas, pārtikas produkcija jau ir labi pazīstama Azerbaidžānas iedzīvotājiem, bet mēs varam piedāvāt vēl plašāku preču un arī pakalpojumu klāstu. Mūsu uzņēmēji ir ieinteresēti paplašināt sadarbību ar Azerbaidžānu, jo īpaši IKT, t.sk. IT risinājumi bankām, ostām, viedās pilsētas u.c.), tīro tehnoloģiju, transporta un loģistikas” tikšanās laikā atzina Edmunds Valantis.

Azerbaidžānas ministrs norādīja, ka Azerbaidžānā augstu tiek novērtēta Latvijas pārtikas un zivsaimniecības produkcija un aicināja uz ciešāku sadarbību bioloģiskās pārtikas jomā.

EM valsts sekretārs E.Valantis tikšanās laikā pauda, ka abām pusēm nepieciešams attīstīt sadarbību Latvijas – Azerbaidžānas Biznesa padomes ietvaros, kas tiks dibināta pirms vairākiem gadiem. Biznesa padome var kļūt par efektīvu instrumentu divpusējās sadarbības un biznesa interešu identificēšanai.

Līdztekus Latvija ir ieinteresēta stiprināt sakarus  ar Azerbaidžānu tirdzniecības un investīciju jomā, kā arī paplašināt sadarbību tūrisma, enerģētikas un energoefektivitātes, pārtikas drošības, zinātnes, izglītības, transporta u.c.

Puses bija vienprātīgi atzina, ka abu valstu sadarbības potenciāls ir plašs un tas ir jāizmanto, lai paplašinātu tirdzniecības un investīciju sadarbību.

“Esošajos ģeopolitiskajos apstākļos enerģētiskā drošība tagad ir svarīgāka nekā jebkad agrāk. Tādēļ enerģētikas jautājumi šobrīd ir visas Eiropas prioritāte un Azerbaidžāna ir nozīmīgs sadarbības partneris enerģētikas jomā. Tādēļ mēs novērtējam Azerbaidžānas lomu Dienvidu gāzes koridora projektā, kas ir būtisks ieguldījums Eiropas Savienības energoapgādes dažādošanā un drošības veicināšanā,” uzsvēra Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs.

Azerbaidžānas ministrs sarunā atzina, ka arī Azerbaidžāna ir ieinteresēta aktīvākai un efektīvākai sadarbības ar Latviju informācijas un komunikācijas tehnoloģiju, izglītības, kā arī lauksaimniecības jomā, it īpaši ražošanas intesificēšanai un pārtikas drošības jautājumiem.

Azerbaidžānas ekoloģijas un dabas resursu ministrs Muhtars Babajevs ir ieradies vizītē Latvijā, lai piedalītos Latvijas un Azerbaidžānas Starpvaldību komisijas 8.sēdē, kas notiek hibrīda formātā. Vizītes ietvaros ministram plānotas tikšanās arī ar vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru, satiksmes ministru, zemkopības ministru un aizsardzības ministru.

2021.gadā tirdzniecības apgrozījums ar Azerbaidžānu sasniedza 24 milj. EUR, samazinājās par 1,1%, salīdzinot ar 2020.gadu. Latvijas kopējais eksports uz Azerbaidžānu veido 23 milj. EUR, savukārt Azerbaidžānas imports - 1 milj. EUR. Azerbaidžāna ir 63.vietā pēc tirdzniecības apgrozījuma. Galvenās Latvijas eksporta preču grupas: pārtikas rūpniecība 33%, dzīvnieki un lopkopības produkti 21%, ķīmiskā rūpniecība 14%, mašīnas, mehānismi un elektriskās iekārtas 14% u.c. Galvenās Azerbaidžānas importa preču grupas: metāli un to izstrādājumi 72%, plastmasas un gumijas produkcija 11%, pārtikas rūpniecība 10%, augu valstu produkti 4% u.c.

2021.gadā Azerbaidžānas tiešās investīcijas Latvijā bija 14 milj. EUR (samazinājās par 17,6%, salīdzinot ar 2020.gadu), savukārt Latvijas tiešās investīcijas Azerbaidžānā mūsu statistikā netiek fiksētas, vai to apjoms mazāk kā 100 tūks. EUR. Latvijā reģistrēto uzņēmumu skaits ar Azerbaidžānas investīcijām uz 2022.gada maija vidu bija 130 uzņēmumi.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU