DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
18. maijā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Pabriks Ārlietu padomē rosina izveidot Eiropas Savienības atmīnēšanas apmācību misiju Ukrainai

Piedaloties Eiropas Savienības Ārlietu padomes aizsardzības ministru sanāksmes diskusijās, aizsardzības ministrs Artis Pabriks rosināja izveidot atmīnēšanas apmācību misiju Ukrainai, kā arī pauda atbalstu Ukrainas centieniem kļūt par Eiropas Savienības dalībvalsti un nepieciešamību stiprināt Eiropas industriālo kapacitāti.

“Zem Eiropas Savienības karoga ir jāveido atmīnēšanas apmācību misija Ukrainai, kas ne tikai apmācītu ukraiņu atmīnētājus, bet arī nodrošinātu viņus ar nepieciešamo ekipējumu,” aizsardzības ministru darba sesijā, kas tika veltīta Kopējās drošības un aizsardzības politikas misiju efektivitātei, rosināja A. Pabriks.

Tika panākta vienošanās, ka Eiropas Savienības Ārējās darbības dienests uzsāks darbu pie šādai misijai nepieciešamo apstākļu izvērtēšanas.

Savukārt Eiropas Aizsardzības aģentūras valdes sēdē A.Pabriks uzsvēra nepieciešamību Eiropai kopēji rast risinājumu spēju iztrūkumu novēršanā prioritāri tādās jomās, kā pretgaisa aizsardzība, prettanku sistēmas, netiešais uguns atbalsts un militārā mobilitāte, kā arī to krājumu atjaunošanā, ko dalībvalstis ir nodevušas Ukrainai.

“Jebkuram risinājumam ir jābūt ātri ieviešamam, ekonomiski izdevīgam, un izmantojot jau Eiropas Savienības rīcībā esošos pārvaldības instrumentus. Tāpat ir jāstiprina Eiropas industriālā kapacitāte, taču šī procesa ietvaros jānodrošina sava veida “pozitīva diskriminācija” pret mazāku dalībvalstu industriju iesaisti un atbalstu tām. Arī piegāžu drošība Eiropā ir jāstiprina gan procedūru ziņā, gan konkrēta atbalsta dalībvalstīm ziņā,” uzsver A. Pabriks.

Kopējā Eiropas Savienības ministru sesijā, kurā piedalījās Ukrainas aizsardzības ministrs Oleksijs Reznikovs (Oleksiy Reznikov), A.Pabriks pauda atbalstu Ukrainas centieniem kļūt par Eiropas Savienības dalībvalsti, vienlaikus izsakot bažas par “Azov” bataljona karavīru likteni pēc evakuācijas uz Krieviju, kā arī paziņoja par Latvijas iniciatīvu izveidot Eiropas Savienības atmīnēšanas apmācību misiju Ukrainai. O. Reznikovs pateicās Latvijai par šo ierosinājumu un uzsvēra, ka Ukrainai ir nepieciešams atbalsts apmācībā ļoti daudzās jomās.

Jau vēstīts, ka 17. maijā Briselē, Beļģijā, aizsardzības ministrs Artis Pabriks piedalīsies Eiropas Savienības Ārlietu padomes aizsardzības ministru sanāksmē un Eiropas Aizsardzības aģentūras valdes sēdē, lai apspriestu drošības un aizsardzības politikas aktualitātes.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU