DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
10. maijā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

VARAM: Atbalstīti četrpadsmit pašvaldību investīciju projekti

Šodien, 10. maijā,  Ministru kabinets (MK) apstiprināja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavoto MK rīkojuma projektu “Par atbalstītajiem pašvaldību investīciju projektiem valsts aizdevumu piešķiršanai Covid-19 izraisītās krīzes seku mazināšanai un novēršanai”, nodrošinot iespēju saņemt valsts aizdevumu pašvaldību investīciju projektiem, kas iesniegti VARAM no 2022. gada 3. marta līdz 2022. gada 1. aprīlim. 

2022. gada pirmajā vērtēšanas kārtā izskatīja 60 projektus no 14 pašvaldībām un tika atbalstīti 35 investīciju projekti, kuru kopējais finansējums ir 21 602 457,71 eiro, aizņēmuma apmērs – 18 362 088,59 eiroProjektus īstenos Rēzeknes, Rīgas, Ventspils valstpilsētu pašvaldībās un Aizkraukles, Bauskas, Jēkabpils, Līvānu, Ogres novada pašvaldībās. Līdzekļi galvenokārt tiks ieguldīti transporta infrastruktūras attīstībai un higiēnas prasību nodrošināšanai vairākos sociālās aprūpes centros un pirmsskolas izglītības iestādēs. 

Aizkraukles novada pašvaldība organizēs Andreja Upīša ielas posma pārbūvi Skrīveru pagastā. Bauskas novadā uzsāks darbus pie pašvaldības autoceļa B7 "Priedītes–Mežotnes stacija" pārbūves. Jēkabpils novada pašvaldība atsevišķos posmos atjaunos autoceļus:  Nr. 1–20 Kalnāres–Kalniškas, Nr. 1–18 Kalnāres–Dzintari, Nr. 1–10 Brodi–Āres un Ozolu, Biržu ielas Ābeļu pagastā un Zaļās ielas Zasā pārbūvi un veiks pilsētas tranzīta ielu projektēšanu sasaistei ar Eiropas Transporta tīklu. Arī Līvanu novada pašvaldība strādās pie pilsētas ielu un pagasta ceļu pārbūves. Ogres novada Ikšķilē paredzēta Priedaines ielas pārbūve un Rēzeknē pilsētas ielu seguma atjaunošanas darbi. Rīgas valstspilsētas pašvaldība divdesmit pirmsskolas izglītības iestādēs un divos sociālās aprūpes centros uzlabos higiēnas prasību nodrošināšanu, veiks divu skolas ēku atjaunošanu un Brasas tilta atjaunošanu un pārbūvi. Ventspilī pārbūvēs Užavas ielas posmu no Kārļa ielas līdz nekustamam īpašumam Užavas ielā 8. 

Kā ziņots iepriekš, lai veicinātu ekonomikas atgūšanos no Covid-19 pandēmijas izraisītās krīzes, VARAM 2021. gadā paplašināja pašvaldību iespējas aizņemties, papildinot aizdevumu programmu ar iespēju projektus pieteikt arī: pašvaldības ēku pielāgošanai pašvaldības pakalpojumu sniegšanai; īres dzīvokļu izveidošanai ārpus Rīgas plānošanas reģiona; pašvaldības meliorācijas sistēmas infrastruktūrai; būvprojektu izstrādei nozīmīgiem un lieliem investīciju projektiem. Tāpat, lai mazinātu Covid-19 izplatību, programmā iekļauts VARAM ierosinājums pašvaldībām saņemt valsts aizdevumu sociālo aprūpes centru pārbūvei vai pielāgošanai atbilstoši higiēnas prasībām.   

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Ārkārtējā situācija, kas tika izsludināta, lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi, ir noslēgusies. No 1. marta iedzīvotājiem saistoši epidemioloģiskās drošības pasākumi un ierobežojumi ir apkopoti Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU