DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
10. maijā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Budžeta komisija: darba devēja pabalstu bērna piedzimšanas gadījumā plānots neaplikt ar iedzīvotāju ienākuma nodokli

Darbiniekam piešķirto pabalstu bērna piedzimšanas gadījumā plānots neaplikt ar iedzīvotāju ienākuma nodokli. To paredz Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā otrdien, 10.maijā, galīgajam lasījumam atbalstītie grozījumi iedzīvotāju ienākuma nodokļa likumā. 

Grozījumi paredz, ka ar iedzīvotāju ienākuma nodokli neapliks darba devēja darbiniekam piešķirto bērna piedzimšanas pabalstu līdz 250 eiro apmēram par katru vienās dzemdībās dzimušu bērnu. Pabalsts jāizmaksā sešu mēnešu laikā no bērna piedzimšanas dienas. 

Patlaban noteikts, ka gadījumos, kad darba devējs vēlas materiāli atbalstīt savus darbiniekus, piešķirot pabalstu sakarā ar bērna piedzimšanu, no šī pabalsta tiek ieturēts iedzīvotāju ienākuma nodoklis. 

Plānots, ka nodokļa atvieglojums attieksies uz pabalstiem, kas izmaksāti par bērniem, kas dzimuši, sākot ar šī gada 1.janvāri. 

Tāpat Budžeta komisijā atbalstītie grozījumi iedzīvotāju ienākuma nodokļa likumā paredz sezonas laukstrādnieku ienākuma nodokļa režīmu piemērot arī strādniekiem, kas nodarbināti akmeņu lasīšanas darbos sējumu, stādījumu un zālāju platībās. Sezonas laukstrādnieku ienākuma nodokļa likme ir 15 procenti, un tā iepriekš noteikta, lai mazinātu ēnu ekonomiku, tostarp nelegālo nodarbinātību sezonas lauksamniecības darbos, kā arī atvieglotu administratīvo slogu darba devējiem, ņemot vērā lauksaimniecības nozarei raksturīgo nevienmērīgo sezonālo nodarbinātību. 

Izmaiņas arī paredz no līdzšinējām 65 līdz 90 kalendāra dienām palielināt dienu skaitu, kad sezonas darbos no 1.aprīļa līdz 30.novembrim nodarbinātā ienākumam var piemērot sezonas laukstrādnieku ienākuma nodokļa režīmu. 

Par steidzamiem atzītie grozījumi iedzīvotāju ienākuma nodokļa likumā otrajā – galīgajā – lasījumā vēl jāskata Saeimas sēdē. Plānots, ka izmaiņas laukstrādnieku ienākuma nodokļa režīma piemērošanā stāsies spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, savukārt nodokļa atvieglojums pabalstiem bērna piedzimšanas gadījumā – šī gada 1.jūlijā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU