DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
09. maijā, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece tiekas ar Ukrainas parlamenta priekšsēdētāja biedri Olenu Kondratjuku

Publicitātes foto

9. maijā, izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece tikās ar Ukrainas parlamenta priekšsēdētāja biedri Olenu Kondratjuku (Olena Kondratiuk) un pārrunāja aktuālākos jautājumus, kas saistīti ar Latvijā dzīvojošo Ukrainas bērnu un jauniešu izglītības procesu.

Ukrainas parlamenta priekšsēdētāja biedre vizītes laikā Rīgā viesojās arī Rīgas Ukraiņu vidusskolā, atzinīgi novērtējot, ka Latvijā ir šāda skola. Viņa vairākkārt uzsvēra nepieciešamību bērniem un jauniešiem no Ukrainas apgūt latviešu valodu un pēc iespējas veiksmīgāk integrēties Latvijas sabiedrībā.

“Viens no veidiem, kā iespējams sekmēt latviešu valodas apguvi, ir arī vasaras nometnes, kas tiks organizētas bērniem un jauniešiem, savukārt pedagogiem no Ukrainas tiks piedāvāta iespēja arī apmeklēt latviešu valodas kursus. Šobrīd skolās visā Latvijā strādā jau gandrīz 40 skolotāju no Ukrainas, kas ir svarīgs atbalsts arī skolēniem,” pauda izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece.

Abas puses vienojās gan par informācijas apmaiņu, gan citiem sadarbības veidiem, lai kopīgiem spēkiem sekmētu bērnu iekļaušanos Latvijas izglītības sistēmā. Ukrainas pārstāvji atzinīgi novērtēja, ka Latvijā bērniem un jauniešiem tiek sniegts arī logopēda, psihologa un sociāla pedagoga atbalsts, kā arī vienojās par nepieciešamību piesaistīt arī no Ukrainas atbraukušos speciālistus ar atbilstošu izglītību.

Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece un Ukrainas parlamenta priekšsēdētāja biedre Olena Kondratjuka pārrunāja arī jautājumus saistībā ar veiksmīgu jaunā mācību gada uzsākšanu rudenī.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU