DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
06. maijā, 2022
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Rīgas pašvaldība un policija gatava kārtības uzturēšanai 9. maijā

Rīgas pašvaldības policija (RPP) un Valsts policija (VP) ir pilnībā gatavas uzturēt kārtību un novērst iespējamos pārkāpumus 9. maijā gan Uzvaras parkā, gan citviet galvaspilsētā, par to piektdien, 6. maijā, tika informēti Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas komitejas deputāti. Plānots, ka kārtības uzturēšanai tiks piesaistīti ievērojami policijas resursi, tāpat tiks noteikti satiksmes ierobežojumi Uzvaras parka apkārtnē.

VP priekšnieks Armands Ruks informēja, ka iespējamo risku savlaicīgai apzināšanai un novēršanai notiek aktīva sadarbība starp VP, RPP un Valsts drošības dienestu. Ir konstatētas atsevišķu personu aktivitātes, aicinot 9. maijā doties pie dažādiem objektiem, tomēr konfrontācijas riski neesot identificēti.

Pēc A. Ruka teiktā, pie pieminekļa Uzvaras parkā tiks pielietota līdzīga taktika kā iepriekšējos gados pandēmijas laikā, atļaujot cilvēkiem nākt nolikt ziedus, bet nodrošinot vienmērīgu plūsmu un nepieļaujot drūzmēšanos.

“Šogad aicinām cilvēkus 9. maijā pieminēt Ukrainas karā kritušos un cietušos, tāpēc Uzvaras svētku svinēšana neiet kopā ar sabiedrības vairākuma nostāju. Saprotam, ka var būt kādi nesankcionēti pasākumi, tāpēc ir sagatavoti attiecīgi plāni un piesaistīti resursi. Esam šogad sagatavojušies īpaši rūpīgi,” uzsvēra VP priekšnieks.

RPP priekšnieks Juris Lūkass informēja, ka ir mobilizēti ievērojami resursi kārtības nodrošināšanai  un jauno likuma grozījumu izpildes kontrolei. “Esam apņēmības pilni un gatavi nodrošināt kārtību 9. maijā un citās dienās,” norādīja J. Lūkass.

Amatpersonas uzsvēra, ka visi elementi – karogi, lentītes, stilizēti formastērpi, aplīmēti transportlīdzekļi un citi, kas varētu tikt traktēti kā atbalsts Krievijas agresijas atbalstīšanai Ukrainā vai kā PSRS slavināšana, tiks izņemti un par to lietošanu noformēti protokoli. Tāpat 9. un 10. maijā ir aizliegts rīkot uguņošanu.

“Mēs saprotam, ka 9. maijā būs cilvēku kustība, tāpēc ir svarīgi nodrošināt kārtību un novērst pārkāpumus. Esmu ļoti pateicīga iestādēm par savstarpējo sadarbību un pausto stingro nostāju. Mēs apzināmies Rīgas domes būtisko lomu valstiskuma stiprināšanā un nosargāšanā jo īpaši šajos apstākļos. Gan šodien, gan turpmāk esam gatavi atbalstīt tiesībsargājošās iestādes un ceram gan uz rīdzinieku, gan pilsētas viesu godaprātu un izpratni, ievērojot noteiktos ierobežojumus,” atzina Rīgas vicemēre Linda Ozola.

Rīgā uz 9. maiju bija pieteikts viens publisks pasākums un trīs sapulces. Saeima 31. martā veica grozījumus Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumā, kas aizliedz pasākumus rīkot tuvāk par 200 metriem no jebkura Latvijas teritorijā esoša padomju armiju vai tās karavīru uzvaru un piemiņu slavinoša pieminekļa, tāpēc pieteiktais publiskais pasākums nav atļauts. Savukārt 21. aprīlī konceptuāli līdzīgu ierobežojumu Saeima iekļāva arī likumā Par sapulcēm, gājieniem un piketiem, pamatojoties uz ko tika pieņemts pašvaldības lēmums neatļaut divas no pieteiktajām sapulcēm, savukārt vienas sapulces organizatori paši atsauca pieteikumu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU